Vybavení do školy pro děti od LEGO

Publikováno: 21. 9. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Vybavení do školy pro děti od LEGO
© Foto: Iveta Matoušková

Letní prázdniny skončily a je tu opět školní rok. A s ním i nemalé náklady s ním spojené. Je potřeba nakoupit dětem potřebné vybavení – aktovkou a penálem počínaje, přes sešity a učebnice až k výtvarným potřebám a sportovnímu oblečení na tělocvik. A co si budeme povídat, pro každého je to poměrně citelný zásah do jeho rodinného rozpočtu.

Kristýnka si přála nějakou pěknou holčičí aktovku, tu svoji už má totiž delší dobu rozbitou. A ač se to může pro někoho zdát jako samozřejmá věc, vůbec neměla jistotu, že ji někdy dostane. Vyrůstá totiž jen s maminkou a malým bratříčkem. Maminka je na mateřské dovolené a ani na jedno z dětí nedostává žádné alimenty. Proto je rodinný rozpočet značně omezený a jakékoliv náklady navíc znamenají pro rodinu značný problém. Kristýnčin nástup do školy však samozřejmě znamenal značnou částku navíc, kterou si její maminka nemohla dovolit. Ačkoliv pro ni bylo velice těžké požádat o pomoc, nakonec se obrátila na naši pracovnici.

Díky projektu od společnosti LEGO jsme měli možnost rodině s náklady na potřebné školní vybavení pomoci a Kristýnka se dočkala a vytoužené aktovky a samozřejmě nejen té, ale i dalších pomůcek a výtvarného vybavení.

Kristýnka však nebyla jediná, které se splnil sem o krásné aktovce. Kromě ní jsme dosud jsme podpořili celkem 7 prvňáčků a 10 starších dětí. Děkujeme společnosti LEGO za všechny děti, kterým jsme mohli poskytnout potřebné vybavení do školy!

Autor: Jana Sechovcová, koordinátorka vzdělávacích služeb

Související články