Pěstuj naději! Vyhlašujeme 10. ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět!

Publikováno: 15. 4. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Pěstuj naději! Vyhlašujeme 10. ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět!
© varianty

Vzhledem k aktuální koronavirové krizi a zavřeným školám jsme se rozhodli vyhlásit letošní jubilejní ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět o něco dříve. Téma v pořadí již 10. ročníku se orientuje na současnou situaci, kdy se ocitáme pod tlakem krize – ať už z důvodu virové pandemie nebo klimatické změny. Proto Pěstuj naději! Uzávěrka pro zasílání komiksů a přihlášek je 13. listopadu 2020.

Žáci základních a středních škol mají možnost zpracovat v krátkém komiksovém příběhu svou pozitivní vizi a naději, jak dnešní situaci především s ohledem na klimatickou krizi řešit. Učitelům i žákům, nabízíme podporu formou webináře a metodických materiálů a letos nově nabídneme výuková videa s tvůrci komiksů.

Komiksy mohou být smyšlené nebo inspirované vlastní zkušeností. Mohou v nich vystupovat postavy Bohouše a Dáši, ale vítáme především vlastní invenci žáků a jejich komiksové hrdiny (lidské, zvířecí i nadpřirozené). Důležitá je originalita, relevantnost tématu a snaha autora o aktivní řešení problému prostřednictvím svého dílka.

Přispějte na SOS Česko
Chci vstoupit do Klubu přátel

Soutěžit mohou jednotlivci i vícečlenné týmy ve třech věkových kategoriích:

  • 1. stupeň ZŠ
  • 2. stupeň ZŠ
  • střední školy


Uzávěrka pro zasílání komiksů a přihlášek je 13. listopadu 2020.

Přijímáme komiksy poslané i elektronickou formou na adresu: soutez.varianty@clovekvtisni.cz. Prosíme o zasílání kvalitních fotokopií. Děkujeme!

O vítězi rozhoduje odborná porota, ale také veřejnost v online hlasování. Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž soutěžních děl proběhne na začátku prosince ONLINE. Více podrobností již brzy!

Zuzana Krulichová, koordinátorka komiksové soutěže, řekla: „Letošní ročník soutěže vyhlašujeme s lehkým předstihem a v podobě přizpůsobené pro zadávání soutěže na dálku. Zadání soutěže jsme doplnili o výukové lekce a materiály k tématu a zároveň jsme společně s tvůrci komiksů vytvořili videa přímo pro žáky, ze kterých se v průběhu května mohou dozvědět principy tvorby komiksů a něco z komiksové historie.“


Autor: Varianty

Související články