Vyhlašujeme komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět. Letos na téma Náš svět, naše svoboda, naše odpovědnost.

Publikováno: 3. 6. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Vyhlašujeme komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět. Letos na téma Náš svět, naše svoboda, naše odpovědnost.
© Foto: Karel Jerie

Už podeváté vyhlašuje vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni komiksovou soutěž Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Bohouš a Dáša jsou komiksoví hrdinové, kteří už třináct let provázejí učitele a žáky aktuálními tématy jako je migrace, lidská práva nebo klimatické změny. Tématem letošního ročníku je: Náš svět, naše svoboda, naše odpovědnost.

Cílem soutěže je podpořit prostřednictvím komiksu zájem žáků o aktuální témata a společenské problémy a motivovat je k zapojení se do jejich řešení. „Ústředním motivem letošního ročníku je svoboda. Tím, že jde o relativně široké téma, chceme motivovat žáky a studenty k zamyšlení se nad tím, jaké všechny má svoboda dimenze a jak může naše svoboda souviset nejen se společností na druhé straně světa, ale i se stavem okolní přírody. V komiksech se mohou dále zabývat i možností vlastního zapojení se do svobodné a odpovědné společnosti,“ říká Zuzana Krulichová, koordinátorka soutěže z programu Varianty.

Soutěžit mohou jednotlivci i vícečlenné týmy ve třech kategoriích – 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol a střední školy. Vítěze bude vybírat odborná porota, ve které zasedne například ilustrátor a autor komiksových postav Bohouše a Dáši Karel Jerie, hlasovat bude moci i veřejnost. Uzávěrka komiksové soutěže je 16. října 2019. Vyhlášení vítězů soutěže a vernisáž výstavy nejlepších komiksů proběhne 11. listopadu v galerii Domu národnostních menšin v Praze. Součástí vernisáže bude i komiksový workshop pro oceněné žáky. V minulém roce se do soutěže zapojilo rekordních 461 žáků a studentů, kteří vytvořili 281 komiksů.

Autor: Nikola Páleníčková

Související články