Výlet na koňský hřbet
© Maria Siváková

Jízdárna v Libušíně

S dětmi z nízkoprahového klubu jsme se již potřetí vydali za jejich oblíbeným zážitkem – do jízdárny v Libušíně. V autobuse tam i zpátky děti kupovaly lístky samy, aby se naučily správně spočítat, kolik nás dohromady je a také kolik cesta bude stát.

Cíl naší cesty, kouzelné místo uprostřed luk, polí a lesů je obydleno majitelem jízdárny, Panem Králem, jeho rodinou a také spoustou zvířat. Děti viděly kozy, slepice, vlaštovky, malá koťátka s jejich mámou a konečně také tolik očekávané koně. Byly ze zvířat hodně nadšené, proto bylo někdy těžké je u koní zklidnit a utišit, ale naštěstí kobylka Beruška byla moc hodná a snášela všechen hluk a někdy trochu zbrklé pohyby dětí s obdivuhodnou trpělivostí. Děti si mohly Berušku vyčistit, pan Král je poučil o tom, jak ke koni přistupovat, aby se nestal úraz a aby i koni to bylo příjemné.

Nakonec přišel hřeb výletu, možnost se na Berušce konečně svézt. Děti si poctivě na Berušku počkaly frontu a užily si tři velká kolečka s nejkrásnějším výhledem na svět z koňského hřbetu. Jezdily bez sedla, aby si kontakt s koněm co nejvíce užily. Před cestou zpátky nás zastihl krátký déšť, ten jsme ale přečkali pod střechou stodoly a poté se vydali znovu do civilizace. Už se těšíme na další výlet!

Autor: Lucie Donovalová, kontaktní pracovnice NZDM

Související články