Děti se vydaly na výlet za křivoklátským robotem
© Foto: Lucie Bechnerová

Na začátku prosince se pracovníci středočeské pobočky Člověka v tísni vydali s dětmi za vzdělávací únikovou hrou na hrad Křivoklát. 

Cestou nám děti vyprávěly, co si přejí k Vánocům, takže nám jízda utekla rychle. Dorazili jsme na místo a měli jsme ještě chvíli čas. Prošli jsme si tedy s dětmi nádvoří a vyšplhali se na věž Huderku, odkud byl krásně výhled na celý hrad a z druhé strany pohled na Křivoklátsko.

Setkali jsme se s průvodkyní, která nám dodala potřebné informace k únikovce a mohlo se začít. Začínalo se na nádvoří, kde byl uvězněný robot a my ho měli vysvobodit. Robot funguje jako průvodce s umělou inteligencí. Dětem se povedlo ho vzbudit a ona nás začal směřovat k řešení dalších úkolů. Postupovali jsme podle nápověd, indicií, hledali jsme slova v osmisměrce apod. Šlo se přes nádvoří, až přes okružní cestu okolo hradu v přírodě. Děti se střídaly v nošení robůtka a plnění úkolů. 

Robot nám stále něco povídal, dokonce i vtipy. A o tom, že je mu špatně, když ho dáme vzhůru nohama nebo, že je unavený a nemá rád výšky. Prostě jako opravdový člověk. Nakonec nás dovedl až k tajemnému elixíru vědce Alfonse Kirka, který jsme mohli ochutnat.

I přes zimu jsme vše úspěšně zvládli a děti byly nadšené! Rodiče říkali, že o tom, jak se jim náš výlet za robotem z Křivoklátu líbil, doma vyprávěly ještě dlouho. 

Autor: Lucie Bechnerová

Související články