„Z ústavu do života“. Podpora rozvoje sociálních a komunikačních dovedností.

Kitzbergerová, M. (ed)

V roce 2005 vznikla v rámci projektu Varianty metodická příručka sociálních kompetencí s názvem Z ústavu do života, která je jakousi „univerzální kuchařkou“ pro výchovný personál pracující s dětmi v oblasti ústavní péče. Příručka se orientuje na nejdůležitější životní situace, které musí děti po opuštění ústavní výchovy řešit jako je hledání práce, orientace na trhu práce, bydlení, jednání na úřadech, telefonování atd. Zastřešujícím tématem celé publikace je oblast vzájemné komunikace. Jednotlivé kapitoly nabízí různé interaktivní metody, jako je hraní rolí, skupinová práce, simulace a jiné.

V souvislosti s příručkou sociálních kompetencí vznikla také stolní hra "C'est la vie! ... to je život" (Člověk v tísni, společnost při ČT, o.p.s., Praha 2005) orientovaná na obdobná témata a problematiku. Děti se při hře naučí pracovat s hodnotami jako je čas, kvalifikace, peníze atd. Hra je založena nejen na prohlubování znalostí hráčů, ale i na nácviku různých sociálních situací, jenž dětem umožní snazší orientaci v budoucím životě. Hru už bohužel nemáme na skladu.

Příručku Z ústavu do života  si můžete objednat prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Příručka je zdarma, v případě odběru budete hradit pouze náklady spojené s poštovným a balným (95 Kč v případně jednoho setu / 115 kč v případě dvou setů). Z důvodu velkého množství objednávek činí dodací lhůta 2 - 3 týdny.
 

Stáhnout