Za zábavou na Orlík. Vyrazili jsme na výlet s klienty kariérního poradenství

Publikováno: 27. 7. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Za zábavou na Orlík. Vyrazili jsme na výlet s klienty kariérního poradenství
© Michaela Zítková

Mysleli jste si, že služba Kariérní poradenství je jen o vzdělávání, škole a doučování? Kdepak, protože za celoroční snahu a práci ve škole, si zasloužíme i trochu té zábavy. A na letošním výjezdu kariérních poradců na Orlík jsme si jí užili víc než dost.

V pátek 10.6. jsme vyrazili s partou našich mladých klientů na víkendový výjezd směr jižní Čechy.

Vlakem jsme se dopravili do Čimelic, kde jsme po příjezdu zvládli pěší přesun 6 km do našeho ubytování. Čekala na nás rozlehlá farma plná zvířat obklopená krásnou přírodou. Jako ubytování nám posloužila teepee a maringotka, zázemí tvořila venkovní kuchyňka, stylové venkovní sprchy a suché WC. První večer jsme si opekli na ohni buřty, popovídali si, při kytaře zazpívali pár písniček a rádi se už před půlnocí odebrali do svých spacáků.

Druhý den jsme se po snídani vydali na další výšlap, tentokrát s cílem zámek Orlík a koupání na pláži. Cesta i s malou osvěžovací zastávkou rychle utekla. Na zámku jsme se pokochali výhledy, navštívili nádvoří, společně se vyfotili a pokračovali dál do přístaviště. Po nalodění na parník jsme měli možnost vidět Orlík z jiné perspektivy a užít si plavbu, což byl pro mnohé úplně nový zážitek. Vylodili jsme se v Podskalí na hezké písčité pláži, kde jsme strávili několik moc fajn hodin plaváním, koupáním, sluněním a povídáním. Následovala cesta zpět, kde už na mnohé padala únava. Ta nás však brzy přešla, protože jsme měli naplánovanou další parádní aktivitu – jízdu na koních. Paní majitelka nám pomohla osedlat 4 koně a děti měly možnost se s nimi seznámit. Někteří byli v sedle, někteří koně s jezdcem vodili. Pro většinu to byl úžasný zážitek, na který budou rádi vzpomínat. Jako třešnička na dortu bylo po sobotním nabitém programu grilování. Zábava pokračovala dále u ohně s kytarou až do noci.

Ráno jsme sbalili věci, uklidili po sobě tábořiště a vyrazili po snídani na vlak do Čimelic. Unavení, ale spokojení jsme nastoupili do vlaku a rozjeli se každý svým směrem domů. Výjezd byl vážně povedený a už se těšíme na ten další.


Autor: Michaela Zítková, kariérní poradkyně (Beroun)

Související články