Zapojte se do environmentální kampaně Umění odpadu i z vašeho domova

Publikováno: 14. 4. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Zapojte se do environmentální kampaně Umění odpadu i z vašeho domova
© Foto: Jeden svět na školách

Ovládáte umění odpadu, či potřebujete inspiraci? Oslavte s žáky či svými dětmi Den Země zapojením do online kampaně zaměřené na předcházení vzniku odpadu. Zavření škol bylo impulsem kampaň vhodně připravit, aby vyhovovala distančnímu vzdělávání, tedy z domova – individuálně nebo s rodinou.

V týdnu od 20. do 24. dubna 2020 můžete žákům pustit dokumentární filmy a pustit se do tematických projektových výzev. Objevte s nimi aktuální témata jako bezodpadový způsob života, minimalismus či principy udržitelnosti ve školním prostředí. 

Jak se zapojit do kampaně? 

Velmi jednoduše. Není vyžadována žádná registrace, online výuka je stále volně přístupná na webu JSNS a proto se mohou zapojit i rodiny, nejen školy. 

Podmínkou je pouze zahrnutí promítnutí environmentálního filmu, zapojení do našich projektových aktivit či můžete vymyslet vlastní projekt nebo i promítnout jiný environmentální film ze sekce životního prostředí. 

Do kampaně jsme pro Vás vybrali tři filmy o nakládání s odpady v České republice (Mezi odpady), o životě s minimem materiálních věcí (Mý věci) a inspirační iniciativě studentů, kteří na škole zrealizovali udržitelně-ekologické projekty (Udržitelný Palacký). Kampaň a týdenní projektové výzvy jsou postavené tak, aby bylo možné se zapojit i v rámci distančního vzdělávání, tedy z domova – individuálně i s rodinou.


Podívejte se na stránky kampaně Umění odpadu, co všechno jsme pro Vás přichystali.Autor: Jeden svět na školách

Související články