Březnové číslo Občasníku je ke stažení

Publikováno: 16. 3. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Březnové číslo Občasníku je ke stažení
© Foto: Veronika Uhlířová

Jak se ukazuje, tak ani rok 2022 nebude příliš klidným. Naši pracovníci pomáhají lidem překonat různé krize, které přináší dnešní doba – ať už krize koronavirové, nastupující krizi energetické chudoby nebo obrovskou humanitární krizi spojenou s příchodem uprchlíků z Ukrajiny. Akcí máme ale za sebou mnohem více. Doběhlo milostivé léto a naopak nově se rozběhl například na Rokycansku projekt na podporu dětí předškolního věku. A již příští týden startuje také další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Plzni. 

Po půl roce Vám opět přinášíme další číslo Občasníku, kde se o našich aktivitách dozvíte více zajímavostí. Níže najdete výběr některých z nich a v závěru pak máte k dispozici celé číslo k přečtení či stažení.

SOS Ukrajina

• Válka na Ukrajině, rozpoutaná agresivním režimem Vladimira Putina, si žádá obrovské nasazení humanitární pomoci přímo na Ukrajině. Této operaci se intenzivně věnuje Humanitární a rozvojová sekce naší organizace.

• Pomáhat je však potřeba i u nás v České republice, protože k nám dorazily desetitisíce uprchlíků a uprchlic a další jsou na cestě. Máme povinnost těmto lidem pomoct nejlépe, jak umíme. A přesně tomu se věnujeme nejen v Plzeňském kraji, ale i v ostatních částech republiky.

• Spustili jsme naši help linku nově i pro uprchlíky z Ukrajiny. Věnují se jim zde operátoři, kteří hovoří ukrajinsky.

• Podíleli jsme se na vzniku platformy Pomáhej Ukrajině, kde se soustředí nabídky a potřeby pomoci.

• Na naší sbírce SOS Ukrajina se k dnešnímu dni sešlo již téměř 1,5 mld. korun

Milostivé léto

• V oblasti dluhů bylo obrovskou událostí tzv. milostivé léto. Mnoho dlužníků dostalo jedinečnou šanci zbavit se velké části dluhu po zaplacení jistiny a poplatku exekutorovi.

• Od října do ledna jsme se na dlouhodobější spolupráci domluvili s více než 150 lidmi. Mnoha dalším jsme předávali informace během kontaktních hodin či telefonicky.

• Díky možnosti využít centrální sbírku SOS Milostivé léto se nám také otevřela cesta k přímé podpoře klientů, u kterých zaplacení dlužných jistin a minimalizovaných nákladů významně snížilo jejich dluhy a zlepšilo kvalitu života.

• Ze sbírky jsme v Plzeňském kraji darem podpořili 38 lidí, a to částkou 2.274.952 Kč, čímž bylo odpuštěno příslušenství minimálně v objemu 17.568.191 Kč. Nejvíce se efekt milostivého léta projevil u exekuce, kde díky zaplacení 122.070 Kč bylo odpuštěno 4.895.760 Kč.

Jeden svět v Plzni

• Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět proběhne letos v Plzni od 22. do 27. března na Moving Station, Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a v Knihovně města Plzně.

• Letošní hlavní téma festivalu zní „Cesty svobody“, festival se s ním vrací ke svým lidskoprávním kořenům.

• V Občasníku najdete kompletní letošní program!

Je toho ale mnohem více, celý Občasník si můžete přečíst ZDE.

Příjemné čtení přejeme!

A pokud Vás naše aktivity zajímají průběžně, sledujte naše facebookové stránky.

Autor: Tereza Králová

Související články