Chcete společně se svými žáky chránit klima? Zapojte se do našeho projektu!

Chcete společně se svými žáky chránit klima? Zapojte se do našeho projektu!

22. 6. 2020

Přemýšlíte nad tím, jak vést žáky k aktivnímu občanství? Trápí vás klimatická změna a hledáte cesty, jak vzbudit u žáků zájem o toto téma? Dává vám smysl učit studenty řešit věci nejen teoreticky, ale i v reálném světě? Jste ze střední či střední odborné školy? Pak máte jedinečnou příležitost zapojit se do projektu 1Planet4All, který vám poskytne dlouhodobou metodickou podporu pro rozvoj aktivního občanství u žáků se zaměřením na téma klimatické změny. 

Co nabízíme?

Součástí projektu bude vzdělávací program pro učitele v metodice Active Citizens (AC) akreditovaný v rozsahu 72 hodin. Metodika Active Citizens byla v roce 2019 mezi finalisty ceny EDUína, která oceňuje inovace ve vzdělávání. Tento rok bude celý kurz tematicky zaměřen na klimatickou změnu a její řešení.

Dále nabízíme mentorskou podporu učitelům ze strany zkušených lektorů, projektové tvůrčí dílny pro studenty, veřejné debaty s odborníky a drobnou finanční podporu pro realizaci školních projektů.

Žáci zapojení do projektu v rámci projektového týmu musí být ve věku 15+.

Podívejte se na sestřih informačního webináře k projektu 1Planet4All, kterým vás provedou lektorky Veronika Endrštová a Veronika Ambrozyová.


  • Pokud jste již rozhodnuti, že do projektu jdete, stačí vyplnit stručnou přihlášku a zaslat alespoň ½ stránkový motivační dopis. Přihlašování prodlouženo do 31. července!!
  • Pokud vše ještě potřebujete probrat s kolegy a vedením školy, ale máte chuť do projektu vstoupit – dejte nám o tom vědět mailem (veronika.ambrozyova@clovekvtisni.cz )


Autor: Varianty