Chomutovská pobočka v novém

Publikováno: 9. 12. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Chomutovská pobočka v novém
© Foto: ČvT archiv

Jistě jste již postřehli změnu naší adresy. Od rozhodnutí o přestěhování až po naše úplně zabydlení uplynulo přibližně dlouhých 7 měsíců, ale dočkali jsme se. Nyní nás najdete naproti Střední průmyslové škole v ulici Školní 1294 – místo bývalé jazykové školy. Tyto prostory jsou větší, světlejší a mnohem praktičtější než ty, ve kterých bývala pobočka. 

Proč jsme se přestěhovali? Z jednoduchého důvodu. Naše nabídka služeb a počet pracovníků se rozrůstá a my jsme se bohužel do starých prostor nevešli. „S naším bývalým působištěm jsme se těžce loučili, zároveň již ale nebylo možné poskytovat naše služby ve čtyřech místnostech. Neměli jsme prostory ke konzultacím, chybělo zde soukromí i klid na práci. Ve chvíli, kdy v místnosti probíhala konzultace, museli se ostatní pracovníci přesunout a nebylo reálné, aby probíhalo více setkání najednou. To vzhledem ke službám, které poskytujeme, není možné dlouhodobě praktikovat.“ říká Barbora Musilová, koordinátorka služeb.

Najít prostory, které by nám vyhovovaly, ale nebylo vůbec jednoduché. Pronájem komerčních prostor, kam by se vtěsnalo 13 pracovníků i s předškolním klubem v centru města nebylo reálné sehnat. Uvažovali jsme i nad možností pronájmu kanceláří na různých místech. „Této variantě jsme se ale chtěli vyhnout, protože naším cílem bylo vytvořit centrum služeb, kde lidé mohou získat veškeré potřebné informace, aniž by museli pobíhat po celém městě.“ vysvětluje Barbora Musilová.

V době, kdy jsme byli ve fázi hledání a hledání, telefonování a informování se, které si každý, kdo hledal byt či jakékoliv nebytové prostory k nastěhování, jistě velmi dobře známe, jsme zjistili, že Chomutovská bytová, a.s. nabízí k pronájmu také objekt po bývalé jazykové škole. Po prohlídce prostor a mnoha dnech strávených nad půdorysem, kdy jsme řešili, zda se opravdu všichni vejdeme, jsme zaslali žádost o pronájem a jak je už více než jasné, naší žádosti bylo vyhověno.

Ve Školní nyní můžete navštívit terénní pracovníky, motivačního pracovníka pro práci s mládeží, pracovního poradce, insolveční poradkyni, pracovnici podpory vzdělávání v rodinách, pracovnici vzdělávacích a volnočasových aktivity (působící na ubytovně Tovární) a pracovnice předškolních klubů. Jednu z kanceláří také využívá terénní pracovník Úřadu práce ČR, který se věnuje projektu Společně to dokážeme v Ústeckém kraji. Během dalších týdnu pro vás chystáme krátký seriál, který vám představí každou jednotlivou službu, kterou můžete využít. 

My jsme v novém velmi spokojeni a věříme, že se zde bude líbit každému, kdo nás navštíví. 

Autor: Dana Slámová

Související články