Bosna a Hercegovina: Humanitární pomoc a obnova

Bosna a Hercegovina: Humanitární pomoc a obnova

© Foto: People in Need

V posledním desetiletí se výrazně zvyšuje potřeba celosvětové humanitární pomoci a stejně tak počet lidí v nouzi; tento růst je způsoben zejména rostoucím počtem ozbrojených konfliktů a vleklých krizí, závažných přírodních katastrof a pandemií spolu s nárůstem urbanizace. Vysoký počet vysídlených osob, nedostatek finančních prostředků, potíže dostat pomoc do míst, kde je skutečně potřeba, a závažné problémy s ochranou navíc vyžadují větší globální investice do humanitárního úsilí.

Kromě pomoci v rámci válečného konfliktu v 90. letech jsme pomáhali v Bosně a Hercegovině i při rozsáhlých povodních v roce 2014. Postihly na milion obyvatel a nechaly za sebou velké materiální škody. Vyslali jsme do zaplavených oblastí zkušené koordinátory, založili veřejnou sbírku na pomoc a distribuovali to nejzákladnější jako oblečení, jídlo, léky nebo pomůcky na úklid. 

Celý text Méně textu

Probíhající pomocNEBOUkončené projekty

Humanitární pomoc při uprchlické krizi na Balkáně

Humanitární pomoc při uprchlické krizi na Balkáně

Člověk v tísni pomáhá při stále trvající uprchlické krizi na Balkáně, kde se momentálně nachází až 140 000 lidí, kteří žijí  v oficiálních i neoficiálních uprchlických táborech ve velmi špatných životních podmínkách. Spolu s nevládními organizacemi ComPass 071 v Bosně a Hercegovině, Fokus Plus v Kosovu, Legis v Severní Makedonii a rumunské Logs Association – Social Initiatives Group, zajišťujeme lidem humanitární pomoc ve formě zdravotní asistence, oblečení, jídla, právního a sociálního poradenství a psychologické podpory. 
Pomoc při povodních

Pomoc při povodních

Záplavy v Bosně a Hercegovině i Srbsku si vyžádaly několik desítek životů a také materiální ztráty. Člověk v tísni vyslal  v roce 2014 na místo zkušené koordinátory, založil sbírkové konto a distribuoval materiální pomoc lidem s postižením. Vybraní specialisté také na místě poskytovali konzultace zasaženým rodinám, jak se vypořádat s následky ničivé povodně.

Jak dále pomáháme

Novinky