Dluhové poradenství

Plzeňský kraj: Dluhové poradenství

© Foto: Archiv ČvT

Naši dluhoví poradci pomáhají lidem bránit se neférovému jednání některých firem, které poskytují finanční služby. Snažíme se motivovat lidi k aktivnímu řešení své situace. Pomáháme s řešením problémů s exekucí, sepisováním insolvenčních návrhů a vyřizováním nutných dokumentů. Naši poradci shánějí potřebné informace z veřejně dostupných zdrojů, poskytují odborné konzultace, které mají za cíl prohloubit povědomí o právech a povinnostech, které s daným případem souvisí.

Příkladem je např. velké množství běžících nezákonných exekucí, kde se často vymáhají pohledávky v rozporu s dobrými mravy a dlužníci nemají ani povědomí o tom, že se mohou bránit. Konzultace probíhají v prostorách naší pobočky, případně je možné domluvit návštěvu přímo v domácnosti klienta.

Služba je v současné době podpořena v rámci dotačního titulu Plzeňského kraje „Podpora sociálních služeb dle § 101 a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů pro rok 2019 - Plzeňský kraj“. 

Dále byly poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu statutárního města Plzně.


Služba byla také podpořena z rozpočtu města Klatovy. 


Dluhové poradenství

Dluhoví poradci provádí počáteční monitoring klientovi situace, kontaktují insolvenčního správce či soud, pomáhají zajistit právní pomoc, kontrolují plnění daných termínů, pomáhají sloučit jednotlivé exekuce a snaží se zastavit exekuční řízení v případě, že probíhá na základě neplatných rozhodčích nálezů.

Kapacita: 20 osob na 1,0 úvazku poradce, věk: bez omezení


Celý text Méně textu

Jak dále pomáháme