Spolupráce asistenta pedagoga a učitele

Datum konání: 14.11.2023

Místo konání: online

Témata: Podpora asistentů pedagoga, Komunikace ve škole

Cílové skupiny: Pedagogové MŠ, Pedagogové ZŠ, Pedagogové SŠ, Asistenti pedagoga

Počet hodin: 2

Lektor: Eva Tobková

Kontaktní osoba: Kateřina Dvořáková, katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz, tel: 603 150 465

Čas: 16:00 - 17:30

Funkční a efektivní spolupráce asistenta pedagoga a učitele je základní podmínkou skutečného zapojení asistenta pedagoga do práce s žáky i do celkového života třídy a školy. Tato spolupráce patří rovněž mezi podmínky existence bezpečného a podnětného prostoru ve třídě pro jednotlivé žáky a celý kolektiv. Podmínkou funkční a efektivní spolupráce asistenta pedagoga a učitele je vzájemná důvěra a respekt. Učitel by měl být řídícím orgánem třídy a asistent pak jeho srdcem.

Lektorka: Eva Tobková je vedoucí asistentka pedagoga na ZŠ Černošice. Vystudovala Evangelickou akademii, Vyšší odbornou školu sociálně-právní v Praze, obor výchovná dramatika pro neslyšící na JAMU a pedagogiku pro asistenty pedagoga ve Vzdělávacím institutu Středočeského kraje. Pracovala jako pedagožka v MŠ Petrklíč, jako koordinátorka dobrovolnické služby, od roku 2019 pracuje jako vedoucí asistentka pedagoga na ZŠ Černošice.

Ohlasy účastníků:
" Webinář byl plný praktických rad a příkladů, většinu kroků v naší škole začínáme realizovat a díky tomuto webináři se nám bude pracovat lépe."
" Příklady z praxe, pohled ze strany asistenta; Reálné situace a možnosti jejich řešení, ujasnění, co mi nebylo jasné (role asistenta, pozice ve třídě atd.)."
" Oceňuji, že byl veden z pohledu z praxe, získala jsem nové informace a tipy, které mohu při výkonu povolání asistenta aplikovat; Příjemnou lektorku a pěkně propracovaný webinař."

Co potřebujete, abyste se mohli připojit k webináři? 
  • počítač
  • stabilní internetové připojení 
Webinář je pro účastníky/ce zdarma díky sbírce Lepší škola pro všechny.

Přihlásit se můžete do 13.11.2023.