Gruzie

Gruzie

Novinky

Gruzii dodnes trápí důsledky občanské války a konfliktů v Abcházii a Jižní Osetii, nestabilní politická situace, dlouhodobý odliv obyvatel a vysoká míra nezaměstnanosti. Člověk v tísni zde působí od roku 2005 a za tu dobu pomohl například založit desítky zemědělských družstev, která dávají obživu a pracovní příležitosti tisícům lidí.

V Gruzii dlouhodobě podporujeme zemědělství, kterým se živí většina obyvatel. Drobným zemědělcům pomáháme získat nové znalosti a prostředky a učíme je více spolupracovat, aby mohli společně dosahovat vyšší kvalitní zemědělské produkce.

Na venkově se věnujeme i terénní sociální práci na pomoc ohroženým a sociálně vyloučeným obyvatelům, jako jsou lidé s hendikepem, dlouhodobě nezaměstnaní či uprchlíci.

Pomáháme také rozvíjet teprve se rodící občanskou společnost a zaostalý vzdělávací systém. Podporujeme iniciativy mladých lidí či neziskových organizací v regionech a jejich spolupráci s místními zastupitelstvy. Dále vzděláváme veřejnost o aktuálních celospolečenských problémech. Stovky škol začaly nově používat dokumentární filmy ve výuce.


Zpočátku našeho působení jsme se zaměřovali na prevenci nelegální migrace a podporu podnikání v regionu Tkibuli. V průběhu následujících let jsme začali pracovat především ve venkovských oblastech na západě země. Po konfliktu v srpnu 2008 jsme poskytovali okamžitou humanitární pomoc vnitřním uprchlíkům z Jižní Osetie.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Další