Gruzie

Gruzie

Novinky
© Foto: Archiv Člověka v tísni

Gruzii dodnes trápí důsledky občanské války a konfliktů v Abcházii a Jižní Osetii, nestabilní politická situace a vysoká míra nezaměstnanosti. V zemi rostou ceny, zejména v důsledku přílivu lidí z Ruska a Ukrajiny po začátku ruské invaze. Člověk v tísni zde působí od roku 2005 a za tu dobu pomohl například založit desítky zemědělských družstev, která dávají obživu a pracovní příležitosti tisícům lidí.

V Gruzii pomáháme rozvíjet občanskou společnost a podporujeme místní neziskové organizace. Zlepšujeme vzdělávací systém. Zaměřujeme se na iniciativy mladých lidí či neziskových organizací v regionech a jejich spolupráci s místními zastupitelstvy. Stovky škol začaly nově používat dokumentární filmy ve výuce a učit mediální výchovu.

Společně s partnerskými organizacemi pomáháme lidem, kteří utekli do Gruzie z Ukrajiny.

Stáli jsme u založení několika Lokálních akčních skupin, díky nimž se rozvinula řada drobných podniků, ale také projekty v oblasti vzdělávání nebo turismu.

Zaměřili jsme se na zemědělství, kterým se živí většina obyvatel. Drobným zemědělcům jsme pomohli získat nové znalosti a prostředky a učili jsme je více spolupracovat, aby mohli společně dosahovat vyšší kvalitní zemědělské produkce. Věnovali jsme se rozvoji sociálních služeb i přístupu k lidem s postižením. Zpočátku našeho působení jsme se zaměřovali na prevenci nelegální migrace a podporu podnikání v regionu Tkibuli. V průběhu následujících let jsme začali pracovat především ve venkovských oblastech na západě země. Po konfliktu v srpnu 2008 jsme poskytovali okamžitou humanitární pomoc vnitřním uprchlíkům z Jižní Osetie.

Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky