Den v zemi Mayů

Publikováno: 18. 1. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Den v zemi Mayů
© Pavla Beránková

V rámci Klubu pro rodiče s dětmi pořádáme pravidelně aktivitu, při které se zaměřujeme na bližší poznání předem vybrané země. Tentokrát jsme vyrazili přes Atlantský oceán do země, kde kdysi vládli Mayové, kde se v jídlech nešetří chilli papričkami nebo kde se vyrábí a také pije Tequilla. Pokud si myslíte, že je řeč o Mexiku, máte samozřejmě pravdu.

Společně s pořadem Ženy na cestách jsme si mohli Mexiko blíže prohlédnout a dozvědět se spoustu informací o místní kultuře, památkách, tradicích či kuchyni. Dozvěděli jsme se například, jak vypadá mexická vlajka, jaký oděv se tam nosí, poslechli jsme si hudbu místních Mariachi či se vydali na mayské pyramidy.

Po dokumentu následoval malý kvíz, takže bylo potřeba pozorně sledovat a poslouchat, aby nám něco neuteklo a na všechny otázky jsme odpověděli správně.  Abychom však nezůstali pouze u ,,nudného“ vyprávění, rozhodli jsme se, že bychom si společně mohli uvařit nějaké to typické mexické jídlo. A co jiného nás, ve spojení s Mexikem, mohlo napadnout? No přece…chilli con carne!

Takže, nejen že jsme se dozvěděli něco nového, ale také jsme si náramně pochutnali. Už se těšíme na další výlet. A kam poletíme tentokrát? To se nechte překvapit.

Autor: Pavla Beránková, pracovnice SAS

Související články