Děti ta témata berou opravdově, říká Andrea Tláskalová o programu Světová škola

Publikováno: 23. 6. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Děti ta témata berou opravdově, říká Andrea Tláskalová o programu Světová škola
© Foto: Tomáš Princ

Zajímají vás globální témata? Baví vás interaktivní metody výuky a školní projekty? Chcete změnit vaše okolí k lepšímu a připravit žáky na život v současném propojeném světě? Zapojte se do projektu Světová škola! Prestižním oceněním se v současné době pyšní 96 českých škol, připojte se k nim i Vy. Aktuálně probíhá přijímání nových škol!

Zeptali jsme se Andrey Tláskalové, pedagožky ze Základní školy Zbiroh a koordinátorky programu Světová škola, co jí její dlouholetá účast v programu přináší. Podívejte se, co odpověděla. 

Co dalšího vám projekt Světová škola přinese?

  • Dáváte najevo, že Vaše škola vede žáky i učitele k porozumění světu, ve kterém žijeme, a k odpovědnosti za jeho aktivní vytváření.
  • Společně s žáky se naučíte zapojovat do veřejného dění ve své komunitě a přispívat k řešení vybraných místních problémů s globálním přesahem.
  • Získáte systematickou metodickou podporu v zavádění průřezových témat do výuky a každodenního života školy.
  • Máte možnost zdarma se účastnit akreditovaných seminářů a získat metodické materiály pro práci s globálními tématy ve výuce.
  • Obdržíte prestižní ocenění, kterému byla udělena Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Záštita Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pokud se chcete o programu Světová škola dozvědět nejprve něco více, zveme vás na webinář, který se bude konat 31. srpna od 13.00 do 14.00. 

Přihlašování končí 15. 9. 2020, přihlášku najdete ZDE nebo napište pro více informací našim koordinátorům.

Autor: Varianty

Související články