Do Sbírky potravin přispívali nejčastěji senioři

Publikováno: 26. 4. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Do Sbírky potravin přispívali nejčastěji senioři
© Foto: ČvT

V jarním kole Sbírky potravin se nakonec vybralo celkem 325 tun zboží, které pomohlo naplnit sklady potravinových bank. Sbírka se uskutečnila celkem v téměř dvanácti stech prodejnách po celé České republice a zapojilo se do ní úžasných 3 287 dobrovolníků. Těmi se stali na několika místech i naši pracovníci. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadalo v Prostějově, Přerově, Bílině, Jeseníku nebo Karlových Varech, kde jste se s nimi mohli potkat.

V Kauflandu v Přerově se jako dobrovolnice zapojilo 5 našich pracovnic. Celkem se zde vybralo 516 kg potravin a hygienických pomůcek. „Někteří lidé přišli na nákup jen kvůli sbírce. Například jedna paní v důchodovém věku za mnou přišla se seznamem věcí, které si vypsala, že by měla v rámci sbírky nakoupit, aby se poradila, čeho z toho máme málo,“ vypráví naše kolegyně Helena Hilscherová. Většina lidí byla velmi vstřícná a milá. Nejčastěji se jednalo o drobné dary po jedné věci či v menším množství. Nejčastějšími dárci tu byli lidé starší. Někteří přicházející Sbírku neznali, a tak docházelo ke komickým situacím, kdy našim pracovnicím odnášeli připravené banánové krabice. Podobná situace se stala i jednomu pánovi, který je však svou odpovědí překvapil. „Vím, k čemu ta krabice slouží, a chci Vám do ní nakoupit,“ řekl a po chvíli jim skutečně donesl krabici plnou trvanlivých potravin a drogerie pro potřebné.V Jeseníku se do Sbírky zapojilo dokonce 8 našich pracovníků jako dobrovolníci. Stejně jako v minulých kolech sbírky jste se s nimi mohli potkat v místním Kauflandu. Tady se vybralo celkem 706,4 kg potravin a drogerie a i zde platilo, že mnoho dárců bylo již tradičně z řad seniorů. „Největší nákup daroval manželský pár, který přivezl dva plné nákupní vozíky. Do sbírky ale přispěli i zástupci města jako paní starostka nebo vedoucí sociálního odboru,“ zmiňuje naše zdejší pracovnice Ladislava Kubišová.

Pozadu nezůstali ani pracovníci z pobočky v Ústeckém kraji. Jako dobrovolníci se jich zapojilo 7. Vypomáhali v supermarketu Lidl v Bílině. „Asi nejvíce lidé darovali těstoviny a rýži. Celkem se na prodejně vybralo 178 kg zboží,“ shrnuje pracovnice Veronika Bednářová.

S našimi kolegy jste se ale mohli potkat také v obchodním centru Kaufland v Ostrově nad Ohří nebo na Okružní v Prostějově, kde se zapojilo 6 dobrovolníků a místní obyvatelé vybrali celkem 558,5 kg.Do Sbírky potravin se zapojily i on-line obchody Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco, kde mohou zákazníci darovat potraviny a drogerii z pohodlí svého domova až do 1. května. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.
Autor: Tereza Králová

Související články