Sbírka potravin proběhne již 23. dubna. Zapojte se!

Publikováno: 19. 4. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Sbírka potravin Přerov, listopad 2021
© ČvT

Ani tentokrát nebudeme chybět u Sbírky potravin, která proběhne již 23. dubna 2022 ve všech krajích České republiky. Je organizována potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank, které opakovaně podporujeme a dál podporovat budeme. 

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý člověk pomoci tím nejjednodušším způsobem, a to darem trvanlivých potravin a drogerie. A protože se minule velmi vydařila, v listopadovém kole bylo dosaženo druhého nejlepšího výsledku v historii sbírky, rozhodli jsme se na ní podílet i tentokrát, a to opětovně jako dobrovolníci v jednotlivých obchodech. Naposledy se vybralo celkem 410 tun zboží, pojďme to v dubnu společně překonat!

Člověk v tísni patří mezi významné dárce potravinové sbírky. Přispěl na její činnost 300 000 Kč ze sbírky SOS Česko během koronavirové pandemie a 5 000 000 Kč ze sbírky SOS Ukrajina během současné uprchlické krize.

"Nejvíce pomůžete nákupem trvanlivých potravin jako konzervy, dětská výživa, olej, rýže, těstoviny, luštěniny nebo polévky. Stále také chybí základní a dětská drogerie," upřesňuje nejčastěji poptávané zboží Kateřina Dosoudilová, vedoucí sociálních služeb organizace Člověk v tísni.

Jak se můžete zapojit?

1. Najděte si na mapě ZDE nejbližší obchod a ke svému nákupu přidejte věci do sbírky, které pak za pokladnou předejte dobrovolníkům. Do Sbírky potravin jsou zapojené vybrané prodejny obchodních řetězců Albert, Billa, COOP, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, PENNY, ROSSmann a Tesco.

2. Podpořte sbírku online z pohodlí svého domova, a to nákupem na Košík.cz, Rohlík.cz či iTesco.

3. Zapojte se jako dobrovolník v místě svého bydliště. Stačí se zaregistrovat ve formuláři ZDE a vyčkat, až se Vám ozve koordinátor.

Co se s potravinami ze sbírky děje dál?

Vybrané zboží v potravinové sbírce putuje přímo do regionálních potravinových bank a odtud pak do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům, rodinám v krizi, lidem s psychickým a tělesným postižením či lidem bez domova. Partnerem sbírky je kromě naší organizace také Charita České republiky, NADĚJE, Armáda spásy či Slezská diakonie.

Autor: Tereza Králová

Související články