Hudba nás sbližuje

Publikováno: 3. 5. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Hudba nás sbližuje
© Michaela Pěchotová

V nízkoprahových klubech podnikáme mnoho různých akcí. Některé mají charakter vzdělávací, jiné sebezkušenostní a další spočívají ve smysluplném trávení volného času a zábavě. Občas spolupracujeme i s nízkoprahy jiných organizací a dalšími institucemi, které se zabývají vzděláváním a volnočasovými aktivitami pro děti a mládež. 

V pátek 7. dubna 2017 se na bílinské pobočce Člověka v Tísni uskutečnil hudební koncert.  V Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích vzniká hudební chlapecká kapela, jejíž členové si jako své první publikum si vybrali děti a mládež z obou našich klubů, eNCéčka a Otevřeného klubu. Všichni si koncert moc užili. Nesl se v duchu radostné energie, tance, seznámení se s novými lidmi. Jako bonus navíc mohly děti zažít to, jak vypadá koncert, pokud skupina trénuje s pravidelností a s opravdovým nadšením a zájmem. Kluci od teplických Salesiánů byli moc šikovní, což bylo zřejmé už jen ze samotného sestavení aparatury a hudebních nástrojů. Vše proběhlo velmi organizovaně a bez větších potíží a i přesto, že se kluci z hudební kapely potýkali se špatnou akustikou v našem sále, zvládli koncert výborně. 

Jsme moc rádi, že koncert přitáhl pozornost i našich starších klientů, kteří mohli vidět profesionální přístup. Nadšení z koncertu je nenechalo pozadu a hned si dohodli svou hudební a taneční dílnu. Díky této akci se nám zdařila ještě jedna důležitá věc. Oslovil nás jeden z bývalých klientů, který nám nabídl pomoc s profesionálním vedením taneční dílny. Taneční dílna od té doby probíhá s pocitem velkého nadšení. Kluci z Otevřeného klubu dělají velké pokroky a připravují se na různé festivaly a další taneční představení. 

Autor: Michaela Pěchotová, Kontaktní pracovnice NZDM

Související články