Dobrovolník/dobrovolnice na online doučování

Člověk v tísni, o.p.s. hledá dobrovolníky na online doučování.

Dobrovolník se doučuje s dítětem zpravidla jednou týdně. Pomáhá mu s učením, přípravou domácích úkolů a se vším, co pomůže dítěti zvládat školu v budoucnu samostatně.  Online doučování je zajímavá příležitost k využití moderních technologií a uplatnění vašich nápadů. Zaškolení, metodické vedení a podpora je samozřejmostí.
Nejčastěji se online doučují děti na 2. stupni (součástí může být příprava na přijímací zkoušky na SŠ) a středoškoláci. Dvojici dobrovolník – dítě párujeme na základě vašich doučovacích možností a preferencí a potřeb dítěte. Doučujeme děti ze sociálně vyloučených oblastí, tak i děti s jiným mateřským jazykem (především ukrajinštinou).

Náplň práce:
  • online doučování dítěte, zpravidla jednou týdně,
  • základní příprava k doučování, dle potřeby,
  • zapisování průběhu doučování do klientské databáze,
  • pravidelná komunikace s koordinátorem doučování a dle dohody i s rodiči dítěte.
Požadujeme:
  • zájem o práci s dětmi,
  • zájem o dlouhodobější spolupráci,
  • trestní bezúhonnost,
  • spolehlivost,
  • samostatnost,
  • schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost,
  • otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti.
Nabízíme:
  • zázemí velké a stabilní neziskové organizace,
  • smysluplnou a potřebnou činnost, vhled do jiných prostředí,
  • možnost zapojit se do dalších aktivit pobočky, potažmo organizace,
  • odborná školení, supervizní podporu,
  • možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni.

V případě zájmu o online doučování vyplňte prosím nezávazný formulář. Bude Vás kontaktovat koordinátorka dobrovolníků s pozvánkou na osobní pohovor. Nebo, pište na adresu: doucovani@clovekvtisni.cz / virtualni.pobocka@pinf.cz