Dobrovolník/dobrovolnice na online doučování

Tento inzerát je neaktivní.

Člověk v tísni, o.p.s. hledá dobrovolníky na online doučování
Dobrovolník/ce se doučuje s dítětem zpravidla jednou týdně. Pomáhá mu s učením, přípravou domácích úkolů a se vším, co pomůže dítěti zvládat školu v budoucnu samostatně. Online doučování je zajímavá příležitost k využití moderních technologií a uplatnění vašich nápadů. Zaškolení, metodické vedení a podpora je samozřejmostí.

Nejčastěji se online doučují děti na 2. stupni (součástí může být příprava na přijímací zkoušky na SŠ) a středoškoláci. Dvojici dobrovolník – dítě párujeme na základě vašich doučovacích možností a preferencí a potřeb dítěte. Pro ukrajinské děti, které potřebují podporu, aby se co nejrychleji zapojily do vzdělávacího programu, uvítáme dobrovolníky se znalostí ukrajinštiny nebo ruštiny.

Náplň
  • online doučování dítěte, zpravidla jednou týdně
  • základní příprava k doučování, dle potřeby
  • zapisování průběhu doučování do klientské databáze
  • pravidelná komunikace s koordinátorem doučování a dle dohody i s rodiči dítěte
Požadujeme
  • zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci
  • trestní bezúhonnost
  • spolehlivost
  • samostatnost
  • schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost
  • otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
Nabízíme
  • zázemí velké a stabilní neziskové organizace
  • smysluplnou a potřebnou činnost, vhled do jiných prostředí
  • možnost zapojit se do dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
  • odborná školení, supervizní podporu
  • možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni
 Pokud vás tato nabídka zaujala, ozvěte se na adresu petra.mackova@clovekvtisni.cz.
 V případě zájmu o online doučování ukrajinských dětí, pište na adresu oksana.corna@clovekvtisni.cz.