Pracovník/pracovnice NZDM v Bílině

Pomáháme mladým lidem ve věku od 14 let, překonávat jejich obtížné životní situace, pomáháme jim překlenout období dospívání, které s sebou přináší řadu změn. Je spojené s touhou někam patřit, s někým chodit, prosadit se, najít vhodnou školu, zvolit povolání. Zajímáme se o to, co děti a mladí lidé prožívají, co řeší a jak si v tom počínají.

Proto do našeho bílinského týmu hledáme novou posilu na 1,0 úvazku, na pozici pracovníka/pracovnice nízkoprahového klubu pro děti a mládež, člověka samostatného i schopného pracovat v týmu. Nabízíme Vám pestrou, smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu kreativních lidí, ochotných sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a jsou ohroženi sociálním vyloučením.

Co budete dělat?

  • Budete poskytovat dětem a mladým lidem v obtížné životní (sociální) situaci službu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež dle §62 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách.
  • Budete vyhledávat potenciální uživatele služby, navazovat s nimi kontakt v jejich přirozeném prostředí nebo v klubu a budete je informovat o možnostech a podmínkách a nabídce NZDM.
  • Budete mapovat situaci dětí a mladých lidí, budete s nimi individuálně pracovat na formulaci jejich zakázek. A také budete pracovat se skupinou.
  • Budete realizovat základní sociální poradenství, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, budete zprostředkovávat kontakt se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, budete pomáhat při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.
  • Budete spolupracovat s dobrovolníky a studenty při výkonu jejich praxe. Budete vést dokumentaci práce s uživatelem služby, atd.
  • Budete spolupracovat s kolegy napříč týmy pracoviště Bílina.

Koho hledáme?

  • Hledáme člověka nejlépe s vyšším odborným či vysokoškolským vzděláním (podle §110 zákona č.108/2006Sb.).
  • Rozhodující jsou pro nás schopnosti, nejen formální vzdělání.
  • Důležitá je pro nás silná motivace. Potřebné znalosti se dají získat v průběhu zaučování.
  • Respektování hranic a pravidel klubu.
  • Zájem o sociální témata a o druhé je dobrou startovací čarou, na kterou se dá navázat.
  • Znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook).
  • Pečlivost, samostatnost a trpělivost jsou vlastnosti, které se v této práci hojně využijí, a to jak v práci s klienty, tak při práci s potřebným vykazováním.
  • Zájem o danou problematiku a ochota dál se vzdělávat.
  • Zájem o dění v našem městě.

Finanční i nefinanční benefity

  • hrubá mzda 26.000
  • osobní ohodnocení 2.500 Kč po skončení zkušební doby
  • smlouva na dobu určitou
  • služební notebook a telefon
  • 5 týdnů dovolené
  • možnost 3 sickdays / rok
  • možnost práce na HO
  • práce přesčas → náhradní volno
  • flexibilní pracovní doba dle domluvy
  • možnost napracovat si hodiny dle domluvy
  • možnost mimořádných odměn
  • teambuildingy
  • supervize týmová, individuální
  • možnost výběru odborného vzdělávání – 24 hodin / rok
  • proplácení očkování proti hepatitidě A a B
  • možnost účastnit se dalších aktivit pracoviště
  • multiSport karta
  • baby and animal friendly prostředí
  • podpora od služebně starších kolegů a metodické řízení
  • zázemí zavedené neziskové organizace
  • právní konzultace ČvT zdarma
  • dluhová poradna ČvT zdarma
  • telefonní zaměstnanecký tarif pro příbuzné
  • sleva na vybrané akce (divadla, koncerty, workshopy atd.)

V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis na e-mailovou adresu anna.skripalova@clovekvtisni.cz. Další informace naleznete na našem WEBU nebo na facebooku.

NÁSTUP květen 2024.