Pracovník s dospívajícím a rodinou

Baví Vás práce s dětmi a mládeží? Chcete jim pomáhat s výběrem vhodného studijního a pracovního uplatnění, zvládáním učiva a řešením vzdělávacích obtíží? Jste komunikativní? Pak hledáme právě Vás!

Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro pobočku v Karlových Varech pracovníka s dospívajícím a rodinou
Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a jsou ohroženi sociálním vyloučením. Vaším hlavním úkolem bude spolupracovat s rodinami, které mají potíže ve vzdělávání (např. problematická komunikace se školou, špatný prospěch dětí, potíže s docházkou, špatné rodinné zázemí) a pokusit se v dětech a rodičích vzbudit důvěru a radost ze školy a samotného vzdělávání.

Konkrétní náplň práce Pracovníka s dospívajícím a rodinou:
  • pracuje individuálně s rodinami (pomáhá a podporuje rodiny s dětmi v obtížných životních situacích v oblasti vzdělávání),
  • doučuje děti a mládež - individuálně i skupinově (prezenční i on-line formou).
  • spolupracuje se školami – s jejich vedením a pedagogy, v lokalitách Karlových Varů a okolí,
  • koordinuje dobrovolníky – podílí se na jejich vyhledávání, školení, podpoře a vedení,
  • vyplácí finanční podporu při studiu (stipendium),
  • realizuje workshopy na školách,
  • účastní se vícedenních výjezdových aktivit a jednodenních výletů s mládeží.

Naše očekávání:
  • vzdělání humanitního zaměření,
  • trestní bezúhonnost,
  • zájem o danou problematiku a ochota se dále vzdělávat,
  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup,
  • pečlivost a trpělivost,
  • znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook, Microsoft Teams),
  • ochota pracovat v odpoledních a podvečerních hodinách,
  • ochota účastnit se vícedenních pracovních aktivit s dětmi.
  • Výhodou, ale ne nutnou podmínkou, je:
  • vzdělání v pedagogickém oboru či v oblasti sociální práce,
  • praxe v oboru,
  • řidičský průkaz skupiny B a vlastní vůz (nabízíme proplácení cestovních náhrad).

Nabízíme:
  • práci na celý úvazek,
  • nástupní hrubou mzdu 26.000,- Kč na plný úvazek s možností dalšího navýšení po zaučení,
  • práci v Karlových Varech a okolí,
  • 25 dní dovolené,
  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností,
  • smysluplné pracovní uplatnění,
  • podporu v podobě metodického vedení a spolupracujícího týmu, pravidelnou supervizi,
  • možnost průběžného odborného vzdělávání,
  • flexibilní pracovní dobu, dle domluvy s nadřízeným,
  • svobodné a přátelské pracovní prostředí.

Pokud vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na email barbora.vlacha@clovekvtisni.cz a jan.nemecek@clovekvtisni.cz.

Pracovní pohovory budou probíhat průběžně. K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti.

Hodnocení naší organizace jako zaměstnavatele najdete zde: https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/3018800-clovek-v-tisni-o-p-s