Terénní pracovník*pracovnice Praha

Popis:

Člověk v tísni o.p.s. hledá terénního pracovníka/pracovnici do pobočky v Praze.

Charakteristika pozice:

Do našeho týmu hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici terénní pracovník*ice. V rámci registrované sociální služby Terénní programy spolupracujeme s rodinami s dětmi, které bydlí v sociálních bytech na území Prahy. Cílem služby je poskytnout podporu při udržení si bydlení a zlepšení celkové situace klientek*ů. Věříme, že bydlení je pro další zlepšení celkové životní situace základ. Ve své práci vycházíme z principů Housing First.

Podpora rodiny nebo jednotlivce začíná nastěhováním do bytu, spolupráce je dlouhodobá a intenzivní dle potřeb klientek a klientů. Setkávání probíhá převážně v domácnostech. Snažíme se ptát a naslouchat, ceníme si, když vybudujeme takovou důvěru, že můžeme sdílet s klientkami a klienty jejich radosti i trápení, jsme pro ně tam, kde nás potřebují, a respektujeme jejich vlastní rozhodnutí.

Místo: kancelář na Praze 5, terén po celé Praze
Typ úvazku: 0.75
Pracovní úvazek: HPP
Nástup: ihned
Pracovní úvazek: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
Plat: nástupní 29.500,- Kč na plný úvazek (po zkušební době 31.500 Kč až 34.000 Kč v závislosti na zkušenostech)

Náplň práce:

Sociální poradenství, depistážní činnosti, vzdělávací a aktivizační činnosti, činnosti při zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, činnosti při poskytování pomoci při uplatňování práv a oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • pomoc při udržení bydlení
  • poradenství v oblasti dávek a další sociální poradenství
  • podpora při komunikaci s úřady a dalšími institucemi
  • podpora při řešení finančních potíží, především dluhů
  • pomoc se získáním informací a orientace v jejich situaci
  • zprostředkování návazné pomoci
  • vedení klientské databáze

Jak to u nás chodí?
Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit. Věříme ve schopnosti klientů zorientovat se s naší podporou ve své životní situaci a doprovázíme je s respektem k jejich vlastním rozhodnutím.

Co od Vás budeme potřebovat?
  • splněná kvalifikace pracovníka v sociálních službách, nebo chuť si vzdělání doplnit
  • dobré komunikační dovednosti
  • zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat
  • samostatnost, otevřený a aktivní přístup
  • schopnost pracovat v týmu
  • zodpovědnost
  • psychická odolnost
  • znalost práce na PC – Microsoft Office
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:
  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.
  • zkušenost s přímou prací
  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
  • orientace v problematice předlužení
  • orientace v síti sociálních služeb v regionu

Co nabízíme?
  • 5 týdnů dovolené
  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností
  • smysluplné pracovní uplatnění
  • podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým

V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím nejpozději do 10.5.2024 na adresu hedvika.schormova@clovekvtisni.cz svůj strukturovaný životopis a motivační dopis, ve kterém se věnujte zejména těmto otázkám: V čem vidíte svůj přínos pro tuto práci a v čem své rezervy? Jaká je vaše motivace pracovat právě s rodinami a jednotlivci v sociálních bytech?

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti a kandidátky. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek, může být ukončeno i před uvedeným datem, po naplnění požadovaných pozic.

Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazečky a uchazeči nenaplní očekávání organizace.