Terénní pracovník/pracovnice Kladno

Typ pozice: placená
Lokalita: Kladno a okolí
Termín nástupu: dohodou
Výše úvazku: práce na celý, případně i zkrácený úvazek

Chcete dělat smysluplnou práci a pomáhat lidem v obtížných životních situacích? Máte zájem být součástí multidisciplinárního, dynamického a přátelského týmu sociálních pracovníků? Nesedět celý den v kanceláři, ale v pracovní době nachodit třeba i 10 000 kroků, poznávat při tom příběhy lidí a dokázat jim s jejich těžkostmi pomoci? Pak hledáme právě Vás!

Do našeho středočeského týmu nyní hledáme kolegu/kolegyni na pozici terénní pracovník/pracovnice v Kladně.

Konkrétní náplň práce terénního pracovníka/pracovnice:

  • pod vedením koordinátora služby nejčastěji s lidmi řeší finanční potíže, předlužení, hledání zaměstnání a přijatelného bydlení, mezilidské vztahy,
  • dochází především do domácností klientů, doprovází je na úřady a jednání, ale konzultuje s nimi i v zázemí organizace,
  • zaznamenává postup v klientských případech, pracuje s dokumenty, poznatky z terénu předává dál pro tvorbu analýz a vyjednávání systémových změn,
  • spolupracuje s ostatními službami středočeské pobočky a s dalšími organizacemi ve městě,
  • může se stát odborníkem/garantem některého z témat, která jej v terénu zaujmou (sociální dávky, řešení konfliktů, dluhová problematika) a své znalosti prohlubovat dalším vzděláváním.

Naše očekávání:

  • silná motivace,
  • zájem o sociální problematiku a sociální témata,
  • ochota dál se vzdělávat,
  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup,
  • trestní bezúhonnost,
  • znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook, Microsoft Teams),
  • Vše ostatní potřebné pro výkon terénní sociální práce vás naučíme!

Nabízíme:

  • práci na celý, případně i zkrácený úvazek,
  • nástupní hrubou mzdu 26 000 – 30 000 Kč na plný úvazek (dle zkušeností) s možností dalšího navýšení po zaučení,
  • práci v Kladně a okolí,
  • 25 dní dovolené,
  • svobodné a přátelské pracovní prostředí,
  • smysluplné pracovní uplatnění,
  • částečně flexibilní pracovní dobu, u nás není problém být zároveň zaměstnancem a rodičem, studentem.

Pokud vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis (v rozsahu minimálně půl A4) prostřednictvím formuláře ZDE.

Pracovní pohovory budou probíhat průběžně. K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti.

Bližší informace najdete na našich webových stránkách.

Hodnocení naší organizace jako zaměstnavatele najdete zde.

Těšíme se na Vaše odpovědi.