Moldavsko dnes a zítra

Publikováno: 28. 8. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Moldavsko
© Archiv Člověka v tísni

PROČ MLADÍ MOLDAVANÉ ODCHÁZÍ DO ZAHRANIČÍ A JAK SE TATO ZEMĚ VYROVNÁVÁ S REKORDNÍ MÍROU ÚBYTKU OBYVATEL? 

Moldavsko je i přes drobný pokrok v posledních letech dlouhodobě nejchudší zemí Evropy. Odhaduje se, že každou hodinu opouští zemi pro lepší život v zahraničí čtyři lidé. V důsledku toho se populace zmenšuje přibližně o sto lidí denně. Naprostá většina lidí emigruje za pracovními příležitostmi, které nachází převážně v Rusku a v zemích Evropské unie. Nevládní organizace se proto snaží podpořit aktivní lidi v jejich snaze o lepší budoucnost Moldavska. V této spolupráci hraje důležitou roli také Česká republika.

Co současné Moldavsko potřebuje ze všeho nejvíce? Je budoucnost Moldavska ukryta v černozemi a ekologickém zemědělství? Jak se žije lidem v zapomenutém neuznaném regionu Podněstří? A s jakými překážkami se potýkají mladí lidé?

Přijďte na debatu “Moldavsko dnes a zítra”

  • KDE: Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  • KDY: 20. září od 18:00 do 20:00
  • HOSTÉ: Elena Terzi, vedoucí rozvojových programů ČvT v Moldavsku, Nadiia Ivanova,koordinátorka lidskoprávních programů ČvT, Martin Hutař, zakladatel společnosti PROBIO, MODERÁTORKA: Karolína Kočí, Česká televize

Těšíme se na vás! 

VSTUP ZDARMA

Součástí akce je výstava fotografií z programů Člověka v tísni v Moldavsku a ochutnávka moldavských bio produktů.

FB: https://www.facebook.com/events/334876410587396/ 

Člověk v tísni pracuje v Moldavsku již 15 let od roku 2003. V současné době poskytuje rozvojovou pomoc místnímu obyvatelstvu ve třech hlavních oblastech: zemědělství a ekonomický rozvoj, sociální ochrana a inkluze a posilování a zapojování občanské společnostiPůsobíme také v mezinárodně neuznaném regionu - Podněstří, kde se věnuje posilování kapacit a efektivity místní občanské společnosti a podporuje festival dokumentárních filmů o lidských právech Česnok. 

Autor: Člověk v tísni

Související články