Návštěva Divadla Rozmanitostí – představení Pipi Dlouhá punčocha

Publikováno: 20. 3. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Návštěva Divadla Rozmanitostí – představení Pipi Dlouhá punčocha
© Alex Marek Vimrů

Společně s dětmi zapojenými do programu Podpora vzdělávání, které se celé první pololetí pilně doučovaly, jsme ve čtvrtek 16.2.2017 podnikli za odměnu výlet vlakem do Mostu za kulturou. 

Navštívili jsme úžasné představení Pipi Dlouhá punčocha v Divadle Rozmanitostí. Pro některé z dětí to byla vůbec první návštěva divadla v životě. Pipi Dlouhou punčochu děti znají spíše z televizního seriálu. Povídali jsme si proto před představením o tom, co vědí a také si vysvětlili, že i seriál (či film), které znají i divadelní představení, na které se chystáme, byly vytvořeny podle původní předlohy Astrid Lindgrenové, švédské spisovatelky, která o Pipi napsala knihu.

Divadelní představení se dětem moc líbilo. Do děje je vtáhla už jedna z úvodních scén, kdy Tomy (kamarád Pipi Dlouhé punčochy) seskočí z pódia a přeskáče přes celé hlediště po opěrkách sedadel mezi diváky pro „tajný vzkaz“. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na to se vyfotit a hodná paní uvaděčka nás pustila i do výstavní síně, podívat se na loutky a na obrázky dětí z různých škol, které kreslily na téma pohádky O dvanácti měsíčkách.

#~gallery-1450~#

Už teď se moc těšíme, co zajímavého společně podnikneme na konci školního roku.

Autor: Alex Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články