Občasník - červenec 2020

Publikováno: 17. 7. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Občasník - červenec 2020
© Foto: Tereza Králová

Po roce bychom Vás opět rádi seznámili s tím, co se u nás na pobočce v rámci Plzeňského kraje děje, co se nám podařilo, na co se v nejbližší době chystáme, ale také, jak to vypadalo s našimi službami během nouzového stavu.

A pokud Vás naše aktivity zajímají průběžně, sledujte facebookové stránky Člověk v tísni - Plzeňský kraj. 

I naše služby zasáhl nouzový stav. Od pondělí 16. 3. jsme se proto začali soustředit primárně na prevenci a minimalizaci rizik spojených s onemocněním COVID-19 a přijatými opatřeními. Zrušili jsme kontaktní hodiny, posílili regionální telefonickou linku, ale také dluhovou help linku. Nově lidem začala pomáhat zde na webu také virtuální poradkyně Dáda. Nezapomínali jsme ale také na pomoc v rámci podpory vzdělávání, která se přesunula do online prostoru a přinesla nové možnosti, ale také komplikace. Součástí našich služeb se nevyhnutelně stala i potravinová pomoc. 

V minulém Občasníku jsme Vás informovali o projektu Víc než jen bydlení, jehož jsme se stali partnery. Máme radost, že Vám můžeme přiblížit první úspěchy, které projekt přinesl. 

Díky epidemiologické situaci byl také odložen festival dokumentárních filmů Jeden svět Plzeň i Jeden svět Sušice. Co všechno to způsobilo a jak to vnímají koordinátorky festivalů se můžete dočíst v rozhovoru s nimi. 

Moc děkujeme také za štědrost a solidaritu lidí, která se projevila v rámci sbírky SOS Česko. Pomohla nám zajistit materiální pomoc, ale i posílení terénní sociální práce a sdluhového poradenství. 

V závěru jsme pro Vás připravili shrnutí naší práce za rok 2019 v číslech.

Navíc v Občasníku najdete jednu naši interní změnu....

Příjemné čtení přejeme!

OBČASNÍK JE KE STAŽENÍ ZDE: Občasník - červenec 2020

Autor: Tereza Králová

Související články