Online kurz Klimatická změna postoupil do finále soutěže E.ON Energy Globe

Publikováno: 16. 6. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Online kurz Klimatická změna postoupil do finále soutěže E.ON Energy Globe
© varianty

V Praze byly dnes slavnostně představeny nominované projekty ekologické soutěže E. ON Energy Globe. V kategorii Vzdělávání se do finále probojoval online Kurz Klimatická změna vzdělávacího programu Varianty. O tom, kdo vyhraje, bude prostřednictvím online hlasování rozhodovat veřejnost.  

Odborná porota vybírala dva nejlepší počiny zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody v každé kategorii, kterých je celkově pět: Firma, Produkt, Obec, Stavba a Vzdělání. Jednomu ze dvou nominovaných projektů mohou nyní lidé poslat svůj hlas. I celkového vítěze soutěže letos vybere stejně jako v loňském roce široká veřejnost. Hlasování potrvá až do konce září tohoto roku. Vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé vybírat na webu soutěže www.energyglobe.cz.

Veronika Ambrozyová, spoluautorka kurzu, řekla: „Online kurz Klimatická změna je jedinečný tím, jak kombinuje komplexní pojetí tématu klimatické změny s atraktivním a srozumitelným zpracováním odborných informací skrze videorozhovory, infografiky a interaktivní otázky. Důležitou součástí kurzu je také teoretická a metodická opora pro klimatickou výuku včetně konkrétních výukových aktivit. Učit o změně klimatu není jednoduché, a právě proto jsme tento online kurz vytvořili – aby pedagogům pomohl přinést náročné a aktuální téma změny klimatu do výuky.“

Podívejte se na záznam z dnešní tiskové konference:


Tomáš Habart, ředitel vzdělávacího programu Varianty, řekl: „Tématu klimatické změny věnujeme v Člověku v tísni velkou pozornost, a proto si velmi ceníme umístění našeho vzdělávacího modulu ve finále soutěže. Věřím, že přispěje k tomu, aby se nad souvislostmi klimatické změny zamýšleli nejen dospělí, ale i žáci základních a středních škol.“

Online kurz Klimatická změna je určen zejména učitelům 2. stupně základních škol a učitelům středních škol, ale mohou jej studovat všichni, kteří mají o téma zájem. Je rozdělen do osmi samostatných kapitol, ve kterých odborníci popisují projevy klimatické změny z různých úhlů pohledu – od přírodovědného přes společenskovědní až po pedagogicko-psychologický. 

Podívejte se na krátký video spot ke kurzu Klimatická změna:


Autor: Varianty

Související články