Paní Andree se opět změnil život. Tentokrát však kvůli Milostivému létu

Publikováno: 31. 1. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Paní Andree se opět změnil život. Tentokrát však kvůli Milostivému létu
© www.pixabay.com

Paní Andrea měla dlouhá léta psychické problémy a diagnostikované deprese. Skončila nakonec až v Bohnicích a právě v dobách své největší krize se dostala postupně do dluhů. Po dlouhých letech léčení se nakonec obrátila na naši dluhovou poradnu v Ústí nad Labem. Dnes jsou díky Milostivému létu její dluhy již téměř minulostí.

Paní Andrea skončila se svými psychickými problémy v Bohnicích, kde byla dlouhodobě hospitalizována. Její nemoc postupně zapříčinila kompletní zhroucení jejího tehdejšího života. Nemohla vykonávat svojí práci a tak přišla o zaměstnání a s tím i o svůj jediný příjem. Následovala ztráta bydlení. V této době vznikly také všechny její dluhy. A protože byl její stav bohužel dlouhodobý, nakonec přišla jako matka samoživitelka i o své dvě děti.

"Přišla jsem do Člověka v Tísni řešit své dluhové problémy, ale příliš nadějí jsem si nedělala, protože nemám z čeho dluhy splácet. Pak mi ale dluhový poradce doporučil požádat o poskytnutí daru z veřejné sbírky, ze kterého by se jistiny poplatily.“

Co se týče dluhů, zde šlo často mj. o pokuty u Dopravního podniku či nezaplacené faktury. „Když člověk přemýšlí o sebevraždě, nezaplacenou jízdenku v tu chvíli tolik neřeší,“ říká paní Andrea. „Dluhy mě ale samozřejmě časem dostihly, a k tomu i velké úroky.“

Paní Andrea chtěla získat děti zpět do své péče a vyřešení její dluhové situace by tomu hodně napomohlo. Jako jedna z možností se tedy jevila minulý týden ukončená akce Milostivého léta. Stačilo zaplatit u veřejnoprávního subjektu jen původní jistinu plus 908 Kč náklady exekutora a úroky a penále by byly odpuštěny. Rozpočet paní Andrei byl však velice těsný a dokázal tak pokrýt jen základní měsíční výdaje. Přes veškerou snahu tak neměla ani na zaplacení jistiny. „Přišla jsem do Člověka v Tísni řešit své dluhové problémy, ale příliš nadějí jsem si nedělala, protože nemám z čeho dluhy splácet. Pak mi ale dluhový poradce doporučil požádat o poskytnutí daru z veřejné sbírky, ze kterého by se jistiny poplatily,“ svěřila se paní Andrea, která následně o dar požádala.

Její příběh byl nakonec natolik silný, že paní Andrea prošla přísným posouzením a její dluhy se v rámci Milostivého léta opravdu zaplatily z veřejné sbírky Člověka v Tísni. Její život se tak zčistajasna opět změnil, tentokrát však k lepšímu. Má stálou práci a bydlení. Dluhy jsou již téměř minulostí. Nezbývá, než popřát, ať podobně optimisticky dopadne i zbytek starostí a ať je rodina zase brzy pohromadě.


Autor: Alan Djurovič, dluhový poradce

Související články