Podzimní prázdniny v doučování

Publikováno: 8. 11. 2017 Doba čtení: 3 minuty
Výlet do Mostu aneb Bylo tady eNCéčko
© Alex Marek Vimrů

Program podpory vzdělávání alias doučování nabízí dětem i další možnosti, jak nabývat nové znalosti a zkušenosti jinak než jen studiem učební látky. Hry, výlety za kulturou, přírodou i sportem jsou pro děti nejen zdrojem zábavy, ale též odměnou za jejich úsilí a píli. My si navíc myslíme, že je fér odměnit někoho, kdo na sobě a na zlepšení svých výsledků tvrdě pracuje. A že se dají prožít podzimní prázdniny velmi aktivně, o tom nám vyprávěl náš kolega Marek Vimrů. 

Skate park & Jungle aréna Most aneb Bylo tady eNCéčko ;)

První den podzimních prázdnin jsme s dětmi, které doučujeme, navštívili skate park a Jungle arénu v Mostě. Počasí se aspoň na chvíli umoudřilo a my tak mohli otestovat postavičky snowboardistů ChuckBuddies na překážkách a v rampě. Jednotlivé triky a pády, kterých bylo asi víc, byly tak rychlé, že se nám je nepodařilo vyfotit. A je pravda, že ještě musíme trošku vypilovat techniku. Máme proto v plánu trénovat a možná i postavit nějaké překážky z kartonu, takže se brzy můžete těšit na nějaké video dokumentující to, jak nám to jde a jak se zlepšujeme. Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme ve skate parku hráli i různé hry, kopali si s míčem a taky malovali křídami.

Když se obloha zatáhla, schovali jsme se do mostecké Jungle Arény, kde si na své přijde snad úplně každý. Skluzavky, opičí dráha, autíčka, hřiště na basket a na fotbal, kolotoč, lezecká stěna, míčová bitva, trampolíny… Otestovali jsme úplně všechno a užili si spoustu legrace. Už teď se všichni moc těšíme, co podnikneme po pololetním vysvědčení.

Byla to zábava, ale zároveň jsme se také učili. Společně jsme jeli vlakem a hledali v jízdním řádu, objednávali a platili jízdenky, doptávali se paní průvodčí na spoustu věcí. Ve skate parku jsme se museli domluvit s ostatními dětmi, abychom si vzájemně nepřekáželi a mohli prostor využívat všichni. No a v neposlední řadě, v Jungle aréně bylo potřeba znát a respektovat pravidla a provozní řád, omluvit se, když do někoho omylem v zápalu hry strčíme nebo někomu šlápneme na nohu. A tohle všechno jsme, myslím, zvládli na 1 s *.

Knihovna, bowling & Bulldog Gym

Pavel a Kristýna jsou dva deváťáci, kteří se doučují v rámci projektu OP VVV K.O.Z.A.. Oba si letos budou vybírat střední školu a oba se na sobě opravdu snaží ze všech sil makat, zlepšovat se a mít i ve škole co možná nejlepší výsledky. Kristýnka ráda čte a taky maluje, navštěvuje ZUŠ a vyhrává výtvarné soutěže. Pavel je sportovec, kouzelník&iluzionista a velký sympaťák a bavič, který nezkazí žádnou zábavu. Páteční prázdninový den jsme strávili společně a namísto učení se věnovali tomu, co nás baví, a výjimečně také trochu odpočívali – většinou totiž trávíme čas nad úkoly a učením. V mostecké knihovně jsme se podivovali nad množstvím a také velikostí (některých) knih, zkoušeli hledat podle číselného označení a v katalogu a fotili různá zákoutí (to tedy hlavně Kristýnka s Pavlem). Na bowlingu jsme s Pavlem zjistili, že my dva musíme ještě hodně trénovat, ale že Kristýnku nejspíš přihlásíme do nějakého bowlingového turnaje (zdá se, že má talent nejen na kreslení, ale i na bowling ;) ). A v posilovně si Pavel vyzkoušel různé stroje a cviky a Kristýnka mezitím malovala.


Autor: Alex Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články