Pojď najít svůj job!

Publikováno: 27. 6. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Pojď najít svůj job!
© Foto: Tereza Hajdúová

V červnu 2016 jsme se stali partnerem Krajskému úřadu Ústeckého kraje. Od té chvíle se věnuji zaměstnanosti mladých lidí od 15 do 29 let věku, kteří nejsou zapojeni na trhu práce ani nejsou součástí vzdělávacího proudu. Krom naší kanceláře je v Ústeckém kraji ještě 15 center, kde můžete najít poradce a Ti Vám poskytnou podporu v rámci projektu Transfer.

Co to ale ve skutečnosti znamená?

Dodělal/a  jsem vysokou školu a nevím, co teď. Možná bych chtěl/a dělat v oboru, ale nevím, co přesně mám očekávat.

Tobě mohu nabídnout sezení s profesionálním koučem, se kterým probereš všechny své možnosti a své sny a možná překonáš strach a budeš dělat svůj vysněný job. Pokud se však neorientuješ na trhu práce, mohu Ti pomoci se zorientovat a společně zkusíme najít práci, která Ti bude vyhovovat. Můžeš se zúčastnit workshopů nebo stáží v různých firmách, pak je jen na Tobě co si zvolíš.

Mám střední školu nebo vysokou a umím dělat věci, za které by lidé určitě platili. Asi bych měl/a podnikat.

Pokud jsi rozhodnutý a chceš podnikat tak ti mohu nabídnout kurz, kde získáš praktické vědomosti o tom jaké to je podnikat. Můžeš si zkusit simulaci situací ve firmě nebo vše probrat s člověkem, který už podniká. Pokud však váháš, máš také možnost sejít se s koučem nebo psychologem, který ti pomůže překonat cokoliv, co ti brání.

Absolvoval/a jsem střední školu, ale nechci na vysokou a chci vydělávat peníze nebo dělat něco speciálního.

Pokud máš sen dělat něco jiného, můžu Ti nabídnout různé rekvalifikace. Pokud ani tím si nejsi jist je tu pro tebe kurz Nová perspektiva, kde můžeš zjisti jak vše funguje, a rozhodnout se. Pokud však víš o místě, kde bys chtěl dělat a zaměstnavatelé by Tě taky chtěli, ale nemají na dalšího člověka peníze tak i s tím Ti mohu pomoci. 2 měsíce můžeš být ve firmě na zkoušku a pak může být poskytnuta zaměstnavateli dotace, která pokryje na 12 měsíců tvou mzdu.

Ve škole jsem neměl nejlepší výsledky a párkrát jsem propadl. Navíc mám nějaký ten vroubek. Co Teď?

Samozřejmě si můžeš udělat rekvalifikaci. Můžeš se také na svou pozici podívat z Nové perspektivy na kurzu nebo jít do cvičných dílen. A v celém procesu budeš mít mou podporu a uvidíš, co z toho nakonec vzejde.

Jsem mladá máma a musím začít pracovat, abych pomohla živit rodinu, navíc mě to doma už moc nebaví.

Stejně jako všichni ostatní můžeš využít rekvalifikace, kouče, dotované místo a mou podporu, ale tobě k tomu můžu proplatit péči o dítě, pokud jej dáš na dobu, kdy se budeme scházet do školky nebo do jeslí. Stejně jako ostatním mohu proplatit výpis z rejstříku, jízdné a další potřebné věci.

 

Nejdůležitější je, aby ses ozval! Můžeš na facebooku „Transfer Ústí nad Labem“ nebo přímo nám:

Tereza Hajdúová, 739 220 904, tereza.hajduova@clovekvtisni.cz

Lenka Kratochvílová, 739 220 769, lenka.kratochvilova@clovekvtisni.cz

Autor: Bc. Tereza Hajdúová, osobní poradce

Související články