S příběhem Sama k příčinám sociálního znevýhodnění. Kurz „S asistenty k lepší škole“ absolvovalo už přes 1600 zájemců

Publikováno: 3. 1. 2022 Doba čtení: 2 minuty
S příběhem Sama k příčinám sociálního znevýhodnění. Kurz „S asistenty k lepší škole“ absolvovalo už přes 1600 zájemců
© Foto: Varianty

Jste asistent/ka pedagoga nebo učitel/ka – a máte ve třídě děti ze znevýhodněného prostředí? Přidejte se k více než 1600 absolventům kurzu a ponořte se skrze příběh osmiletého Sama a jeho rodiny do hloubky příčin sociálního znevýhodnění, které můžou dětem ztěžovat učení i socializaci. Dozvíte se, jak děti během výuky podpořit i jak komunikovat s rodinou.

Podívejte se na nové video, které vám ve zkratce online kurz S asistenty k lepší škole představí:

Poznatky z kurzu využijete při distanční výuce i při komunikaci s rodiči

Kurz má dvě části neboli moduly. V tom prvním si vyslechneme příběh třeťáka Sama a jeho rodiny. Tam zjistíme, z jakých důvodů potřebuje ve vzdělávání podpořit a jaký typ podpory mu poskytnout. Naučíte se také, jak správně formulovat zpětnou vazbu a tvořit hodnocení žáka. 

V druhém modulu příběh Sama pokračuje během pandemie. Na distanční výuce kurz ukazuje zásady spolupráce s rodinou a zajištění bezpečí dětí.

Jednotlivé lekce doprovází přehledná metodologická shrnutí i interaktivní testy a otázky.

Kurz má přes 1600 úspěšných absolventů

Za rok 2021 online kurz absolvovalo více jak 1620 asistentů a asistentek pedagoga, učitelů a učitelek a dalších zájemců o vzdělávání dětí se znevýhodněním.

„Jako asistent pedagoga si z kurzu odnáším strašně moc: že moje činnost ve třídě má velký význam – hlavně podle toho, jak ji vykonávám. Kurz mne ujistil v tom, že jedu správným směrem a pomohl mi vidět svoji práci i z jiného uhlu, s odstupem.“ – absolventka kurzu

Kurzu si všimla také porota ceny EDUína 2021 a vybrala ho mezi 10 finalistů. EDUína tentokrát oceňovala projekty snižující nerovnosti ve vzdělávání zapřičiněné nejen pandemií covid-19.

Přihlaste se a vyzkoušejte kurz na: https://kurz-asistenti.clovekvtisni.cz/

Autor: Varianty

Související články