Psi ve školce

Publikováno: 27. 6. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Psi ve školce
© Lenka Musilová

V květnu za námi do předškolního klubu zavítala psí návštěva, Jack Russel teriér jménem Charlie a kříženec Dáša. Oba dva psi mají splněnou canisterapeutickou zkoušku a mají moc rádi děti. Abyste rozuměli, canisterapií se rozumí léčebný kontakt člověka se psem, kdy pes je svou přítomností schopen vyvolat dobrou náladu. 

Dášenka se navíc pyšní složenou zkouškou poslušnosti a titulem Master of Dogdancing 1. To druhé, tedy Dogdancing, je sportovní disciplína, při které pes provádí pod vedením psovoda cviky v rytmu hudby. Jde tedy o jakýsi tanec psa a psovoda, kdy pes předvádí různé otočky, chůzi u nohy, couvání, panáčkování a tak dále a tak dále.

Děti mohly vodit psy na vodítku, dávaly jim za odměnu pamlsky, soutěžily s nimi v běhu. Schovávaly jim také dobroty v trávě a zkoušely, zda je po čichu najdou. Společně jsme si pak povídali o tom, jak se k pejskům máme a nemáme chovat. Říkali jsme si, že v blízkosti psů nekřičíme ani neděláme jiný hluk, že si nemůžeme hladit každého psa, kterého potkáme, a hlavně nestrkáme ruce skrz plot, abychom si nějakého psa mohli pohladit. Už víme, kde se psi nechávají hladit nejraději a jaké dobroty jim můžeme dávat.

Všichni jsme byli psí návštěvou nadšeni, na což se můžete podívat zde, a děti se již těší na další setkání. Příště za námi totiž do školky přijde i německý ovčák Elča. 

 

Autor: Lenka Musilová, Pracovnice předškolního klubu

Související články