Rozmanitost světa: Podívejte se na webinář s knihou Největší přání!

Publikováno: 6. 5. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Rozmanitost světa: Podívejte se na webinář s knihou Největší přání!
© Foto: varianty

Podívejte se na záznam webináře s Petrou Skalickou ke knize Největší přání. Společně se svými hosty se věnovali lekci Jeden jako druhý, která tematizuje fenomény identity, jinakosti nebo rozmanitosti ve světě. 

Webinář se zaměřuje na první kapitolu příběhu nazvanou Jeden jako druhý, díky které mohou děti s hlavním hrdinou příběhu – modrým plyšovým koníkem - odhalovat, co znamená být stejný, jiný nebo jedinečný. Zamýšlejí se nad tím, co ony samy mají s druhými společného a v čem se odlišují, jaké pocity mohou mít v různých situacích. 

Hosty webináře byly Žofka a Bětka a Jana Blažková, ředitelka ZŠ Lobodice.


Kniha a metodika Největší přání získala první místo v ceně odborné poroty v ceně za inovace ve vzdělávání EDUína 2019. Odborná porota ve svém zdůvodnění uvedla, že cenu udělila především: „Za to, jak autoři pomáhají malým dětem porozumět velkým problémům a velkým učitelům porozumět světu malých dětí.“ 

Kniha Největší přání vznikla ze spolupráce vzdělávacího programu Varianty, spisovatelky Ester Staré a ilustrátorky Daniely Olejníkové. Prostřednictvím putování plyšového koníka z Asie do Evropy se v ní děti seznamují s otázkami současnosti, jako je jinakost, výroba hraček, námořní doprava, konzum, migrace či přátelství. K tématům byly vytvořeny lekce pro výuku na 1. st. základní školy, které lze využít v různých předmětech a zároveň pomáhají dětem rozvíjet čtenářskou a kritickou gramotnost.

KNIHU NEJVĚTŠÍ PŘÁNÍ SI VE FORMÁTU PDF MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.
METODIKU PRO PRÁCI S TŘÍDNÍM KOLEKTIVEM ZDE.


Autor: Varianty

Související články