Seznamte se s projektem Transfer

Publikováno: 1. 2. 2017 Doba čtení: 3 minuty
Seznamte se s projektem Transfer
© Petra Štědroňová

Organizace Člověk v tísni, o.p.s. by vám ráda představila projekt Transfer, který je zastřešen Ústeckým krajem a který je financován z prostředků Evropské unie, Evropského sociálního fondu a Operačního programu Zaměstnanost. 

Cílovou skupinou tohoto projektu jsou mladí lidé ve věku 15 - 29 let z Ústeckého kraje, kteří jsou nezaměstnaní anebo nejsou součástí vzdělávacího systému. Projekt nabízí kvalifikovanou pomoc osobního poradce a streetworkera v rámci poradenského pracoviště, také osobní asistenci a poradenství na trhu práce. Dále můžete využít možnosti doprovodu na pracovní pohovory, podporu při zařazení do pracovního procesu, stejně jako motivační kurzy, exkurze a workshopy ve firmách, rekvalifikační kurzy či zprostředkování zaměstnání. Zaměstnavatelé mají možnost získat zajímavou dotaci na mzdové náklady pro vytvořené pracovní místo.

Jelikož je Člověk v tísni, o.p.s., jedním z partnerů tohoto projektu, je pro lokalitu Bílina také v bílinské pobočce společnosti zřízeno poradenské pracoviště. Zde je poskytováno zejména pracovní poradenství, ale i další servis pro řádné a trvalé začlenění mladých lidí na trhu práce. Od zahájení projektu uběhlo už téměř půl roku a do projektu se zapojilo více než patnáct mladých lidí. Každý z nich má zajímavý osud a svůj osobní důvod, proč do projektu vstoupil.

S mladšími účastníky projektu se zaměřujeme na vzdělávání, případně hledáme možnosti, jak se vrátit zpátky do školy. Pak jsou tu účastníci, kteří získají pěknou pracovní pozici. A to za pomoci významného finančního příspěvku na mzdové náklady v takové firmě, která by je bez finanční podpory zaměstnat nemohla.

Na přelomu září a října jsme realizovali jednu z několika motivačních aktivit projektu. Jednalo se o poradenský program „Nová perspektiva“, který představuje balíček základních informací, důležitých pro orientaci na trhu práce a jednu z podpůrných aktivit projektu. Deset pracovních dnů se účastníci scházeli s lektory jednotlivých vzdělávacích bloků. Na závěr programu obdrželi první certifikát s razítkem Transferu. Mají tak osvědčení, že prošli konkrétním školením a pro případné zaměstnavatele tak stoupají na hodnotovém žebříčku. To znamená, že mají lepší možnost se na trhu práce uplatnit a práci získat.

Dle harmonogramu následovaly další zajímavé aktivity pro účastníky. Jednalo se o oblíbené exkurze, kdy jsme společně navštívili Severočeské doly, a.s., v Bílině a Český Porcelán, s.r.o., v Dubí.

Dalším z důvodů, proč je dobré se projektu Transfer zúčastnit, je možnost získat rekvalifikaci. Mezi nejvíce žádané patří získání řidičského průkazu na osobní automobil. Je to dobrá příležitost, jak si zvýšit kvalifikaci a získat tak i větší šanci na lépe placenou práci. Tím naše nabídka nekončí. Nabízíme další rekvalifikace například na obsluhu PC pro začátečníky, skladníka, strážného, kuchaře, kosmetičku, kadeřníka, malíře, zedníka, truhláře, práce s motorovou pilou a další.

Projekt je otevřen všem zájemcům a informace vám rádi podáme osobně. Našich služeb můžete využít od pondělí do pátku v čase od 8,00 do 16,00 hodin. Těšíme se na naše nové účastníky.

Máte-li zájem, kontaktujte nás:

 

 

                       Petra Štědroňová                                                  Kamila Hůlová

                         Osobní poradce                                                       Streetworker

                      tel.: 778 522 331                                               tel.: 778 470 865

     e-mail: petra.stedronova@clovekvtisni.cz                      e-mail: kamila.hulova@clovekvtisni.cz

 

Autor: Petra Štědroňová, Osobní poradkyně

Související články