Snižování podvýživy v rozvojových zemích

Publikováno: 19. 2. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Snižování podvýživy v rozvojových zemích
©

Každý rok zemřou tři miliony dětí na problémy spojené s podvýživou v prvních 1000 dnech jejich života. Mnoho dalších dětí je postiženo celoživotním fyzickým a kognitivním poškozením vývoje, jenž dále vede k větším náchylnostem vůči nemocem, horším výsledkům ve škole a nižším výdělkům v dospělosti. I když se jejich výživa pozdějí zlepší, škody napáchané během tohoto období života se z drtivé části nedají napravit. Příčinám podvýživy přitom lze snadno předejít. K dětské úmrtnosti a chudobě ve světě totiž často přispívají špatné hygienické podmínky, málo pestrá strava, nedostatečné zdravotní služby či malá pozornost politiků a donátorů.

Nutriční manuál ke staženíČlověk v tísni proto využil svých dosavadních zkušeností, know-how jiných organizací a výsledků nejnovějších výzkumů v oblasti podvýživy a vytvořil vlastní, praktický přístup k řešení této globální výzvy. Přístup IPIN (Integrated Programming for Improved Nutrition) je založen na tom, že kvalitně navržené zásahy řešící zároveň hlavní příčiny podvýživy jsou pro zlepšování výživy během prvních 1,000 dnů života dětí klíčové.

Přístup IPIN poskytuje prostřednictvím využívání osvědčených řešení v praxi i výzkumu českým i zahraničním pracovníkům Člověka v tísni efektivní podporu pro práci na snižování podvýživy.

Cílem této internetové stránky je informovat o práci organizace na snižování podvýživy. Člověk v tísni vítá spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi, univerzitami a dárci – v případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na ipin@clovekvtisni.cz

Kde Člověk v tísni bojuje s podvýživouZobrazit místo Člověk v tísni a podvýživa na větší mapě

#~gallery-810~#

Člověk v tísni a podvýživa:

 

Za podporu a spolupráci děkujeme:
   
         

 

Autor: