Snižování podvýživy v rozvojových zemích
Publikováno: 19. 2. 2014 Doba čtení: 2 minutyKaždý rok zemřou tři miliony dětí na problémy spojené s podvýživou v prvních 1000 dnech jejich života. Mnoho dalších dětí je postiženo celoživotním fyzickým a kognitivním poškozením vývoje, jenž dále vede k větším náchylnostem vůči nemocem, horším výsledkům ve škole a nižším výdělkům v dospělosti. I když se jejich výživa pozdějí zlepší, škody napáchané během tohoto období života se z drtivé části nedají napravit. Příčinám podvýživy přitom lze snadno předejít. K dětské úmrtnosti a chudobě ve světě totiž často přispívají špatné hygienické podmínky, málo pestrá strava, nedostatečné zdravotní služby či malá pozornost politiků a donátorů.
Nutriční manuál ke stažení
Člověk v tísni proto využil svých dosavadních zkušeností, know-how jiných organizací a výsledků nejnovějších výzkumů v oblasti podvýživy a vytvořil vlastní, praktický přístup k řešení této globální výzvy. Přístup IPIN (Integrated Programming for Improved Nutrition) je založen na tom, že kvalitně navržené zásahy řešící zároveň hlavní příčiny podvýživy jsou pro zlepšování výživy během prvních 1,000 dnů života dětí klíčové.
Přístup IPIN poskytuje prostřednictvím využívání osvědčených řešení v praxi i výzkumu českým i zahraničním pracovníkům Člověka v tísni efektivní podporu pro práci na snižování podvýživy.
Cílem této internetové stránky je informovat o práci organizace na snižování podvýživy. Člověk v tísni vítá spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi, univerzitami a dárci – v případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na ipin@clovekvtisni.cz
Kde Člověk v tísni bojuje s podvýživou
Zobrazit místo Člověk v tísni a podvýživa na větší mapě
#~gallery-810~#
Člověk v tísni a podvýživa:
- Přes tři tisíce konžských dětí a matek se díky Člověku v tísni vyléčilo z podvýživy
- Zahrádky pomáhají Afgháncům vyrovnat se s následky městské chudoby
- Multisektorálním přístupem Člověk v tísni snižuje podvýživu v Jižním Súdánu
- Člověk v tísni zvyšuje dopad etiopských zemědělských institucí na výživu
- Člověk v tísni rozesílá kambodžským ženám osvětové zprávy přímo na mobil
- V Angole jsme vyšetřili 230 000 dětí, přes 32 000 podvyživených léčíme
- S hrstkou fazolí do boje proti podvýživě
- V Jižním Súdánu pomáháme 5000 uprchlíků, kteří utíkají před ozbrojenými střety
- Horečky a přeplněné ordinace, malárie zabila v konžském Lulingu desítky dětí. Pomáhá tu i Člověk v tísni
- Humanitární pomoc potřebuje každý třetí Syřan, čtvrtina lidí musela opustit své domovy. Člověk v tísni pomohl 260 000 lidí
- Tisíce Syřanů utíkají před boji v Idlibu, ČvT jim poskytl jídlo a přikrývky