Společně to zvládneme

Publikováno: 26. 5. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Společně to zvládneme
© Foto: ČvT archiv

Školní rok se nezadržitelně chýlí ke svému konci. Dětem, pracovníkům a dobrovolníkům v programu Podpora vzdělávání realizovaného v rámci projektu OP VVV K.O.Z.A. zbývají poslední tři týdny na to, aby doladili známky. Budou to zřejmě týdny plné závěrečných písemek a zkoušení.

Zatím to ale nevypadá, že by některé z 20 dětí, které využívají individuální či skupinové doučování, mělo mít na vysvědčení pětku. To je tedy první dobrá zpráva. A další dobrou zprávou je, že v posledních dvou předprázdninových týdnech už se v doučování nebudeme trápit učením a úkoly. Místo toho budeme soutěžit, vyrábět, zkoumat, hrát si a promítat… Na poslední školní den pak máme naplánovánu aktivitu pro rodiče a děti zapojené do doučování s názvem „Společně to zvládneme“, plnou her a zábavy.

Během léta pak nás kromě příměstského prázdninového tábora (24.-28.7.2017) čekají i další skupinové a individuální volnočasové aktivity. Mj. máme v plánu podívat se do Prahy a vyzkoušet si pár adrenalinových aktivit v lanovém centru.

Chcete tohle všechno zažít také? Tak se příští rok přihlaste k nám na doučování!

Program doučování již na bílinské pobočce funguje několik let. Využíváme nejen klasické metody učení, ale věnujeme se i zážitkové pedagogice. Vedle stěžejního cíle, kterým je zlepšení prospěchu žáka ve škole, předáváme dětem i jiné znalosti a dovednosti, jež mohou uplatnit v běžném životě. S týmem dobrovolníků a jednoho pracovníka jsme doučovali celkem 20 dětí. 

 

Autor: Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články