Světové školy dokončují akce a projekty, které jim na jaře překazil koronavirus. Podívejte se!

Publikováno: 14. 10. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Světové školy dokončují akce a projekty, které jim na jaře překazil koronavirus. Podívejte se!
© varianty

Gymnázium Frýdlant se do programu Světová škola zapojilo v loňském školním roce již potřetí. Charitativní běh Boříme bariéry aneb Spolu to jde líp se tak stává již místní tradicí. Navzdory chladnému počasí přišlo v září na akci téměř 200 lidí, podívejte se ve videu, jak se jim akce vydařila!

Studenti gymnázia vytvářejí prostor pro společné aktivity, při kterých se setkávají místní občané s lidmi s postižením. Vyvrcholení celoročního snažení je charitativní běh a veřejný workshop. Charitativní běh zahrnuje dva okruhy, pětikilometrový, z parku na frýdlantskou rozhlednu a zpět, a kilometrový, který je navíc vhodný pro vozíčkáře a kočárky. Součástí odpoledne jsou výtvarné dílny Domova Raspenavy, Jedličkova ústavu a všichni účastníci si také mohou vyzkoušet kompenzační pomůcky, handbike nebo se utkat s Janem Blahovcem, reprezentantem Jedličkova ústavu v paralympijském sportu boccie.

„Nejdůležitější je podle mě to, že pokud se nějaká škola věnuje tématu dlouhodobě, vidí i reálné dopady v komunitě,“ vysvětluje Kateřina Sobotková, koordinátorka programu Světová škola, v čem vidí přínos pro zapojené školy.

A jak to vypadá v reálu, se můžete podívat ve videu z letošní akce: 


Cílem je také vybrat ve veřejné sbírce 8 000 korun pro partnery Domov Raspenava a Jedličkův ústav. Ti je věnují na rekreačně-rehabilitační pobyt pro děti s poruchami autistického spektra v Jablonném v Podještědí a jako příspěvek na vybavení nového bydlení pro dospělé klienty, kteří se budou připravovat na přechod z ústavní péče do vlastního života. 

Autor: Varianty

Související články