V Sýrii se právě teď odehrává největší humanitární katastrofa od začátku války

Publikováno: 6. 3. 2020 Doba čtení: 2 minuty
V Sýrii se právě teď odehrává největší humanitární katastrofa od začátku války
© Foto: Člověk v tísni

Téměř milion lidí je na útěku před postupujícími vládními jednotkami. Civilisté jsou dnes v Idlibu uvězněni jako v pasti mezi frontovou linií a uzavřenou tureckou hranicí. 

Přečtěte si svědectví přímo z místa a příběhy lidí, kteří žijí uprostřed humanitární katastrofy. 

Přímo na místě v syrské provincii Idlib působí dva týmy zaměstnanců Člověka v tísni. Od začátku roku jsme rozdali 12 500 rodinám na útěku několikadenní dávky potravin a peněžní podporu. Každý měsíc poskytujeme 6 500 rodinám (většinu z nich tvoří vdovy s dětmi) potravinové lístky a potravinové balíčky. Rovněž distribuujeme hygienické balíčky pro celou rodinu, které vystačí zhruba na měsíc. 24 000 rodinám dodáváme denně chléb.

Vzhledem k závažnosti situace se na Vás obracíme se zcela mimořádnou výzvou. Pomozte spolu s námi těm nejpotřebnějším rodinám s dětmi! Vaše darovaná částka pro ně znamená:

Situace na místě je opravdu dramatická, proto si Vás dovolujeme požádat o podporu. Vaši pomoc potřebujeme právě teď.
Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Dlouhodobě pracujeme v táborech pro vnitřní uprchlíky, kde zajišťujeme dodávky pitné vody a především vzdělávání pro děti, z nichž řada vynechala už několik let školy. Momentálně navštěvuje naše stanové školy v 15 táborech 4 109 dětí, 48 % z nich jsou dívky.Finanční prostředky pro tento vzdělávací projekt máme bohužel jen na měsíc březen, bez následné podpory jej budeme nuceni ukončit. V provincii také financujeme provoz 16 škol pro 11 000 dětí. Původní počet byl větší, ale řada škol byla v posledních týdnech zničena či zabrána vládními vojsky.Autor: Člověk v tísni

Související články