V Ústí chystáme Majáles a překvapení pro radikály

Publikováno: 29. 4. 2014 Doba čtení: 2 minuty
V Ústí chystáme Majáles a překvapení pro radikály
© Foto:

Ústí nad Labem, 29. 4. dubna 2014 – V době ohlášeného průvodu Dělnické strany v Ústí nad Labem chystá místní pobočka Člověka v tísni zábavný program pro mládež a rodiny s dětmi. Do svých nízkoprahových klubů v Matiční ulici a v Předlicích zve veřejnost na soutěže, workshopy zahraničních dobrovolníků, tanec, žonglování, tradiční kuchyni nebo vystoupení romských kapel. Pro procházející radikály připravila na trase pochodu překvapení.

„Soustředíme se hlavně na Předlice a klub v Matiční a chceme si ten den užít. Ne dělat stafáž průvodu,“ vysvětluje ředitel ústecké pobočky Vít Kučera. Příznivcům Dělnické strany, kteří si zvolili trasu pochodu poblíž Předlic, obývaných nejchudšími obyvateli Ústí, přesto chtějí pracovníci spolu s místními lidmi dát najevo, co si o nich myslí. Podrobnější informace o plánu akce nechce Kučera s ohledem na její úspěch prozradit.

Do přípravy Majálesu se zapojily desítky dobrovolníků včetně mladých lidí, kteří místní kluby navštěvují. „Když jsme na začátku přemýšleli, jak to pojmout, vyšel nám, jako nejlepší typ akce ´ukaž náckům záda´ a rozhodli jsme se připravit něco v našich klubech. V Předlicích zapojíme naše zahraniční dobrovolníky, kteří udělají workshop o svých zemích, zahrají tu kapely, uspořádáme bleší trh, piknik nebo fotografický workshop,“ vysvětluje koordinátorka Člověka v tísni Pavlína Daňhelková.

V Novém světě v Matiční ulici se budou více zaměřovat na rodiče s menšími dětmi. „Chystáme soutěže a zábavné hry, zdobení májky, vaření tradičních romských jídel, holky napečou nějaké buchty, spolu s rodiči budeme zdobit velikonoční májku a chystáme také kulturní vystoupení, kapely, zpěv a diskotéka. Bude to taková otevřená akce,“ zve ředitelka nízkoprahového klubu Alena Malátová veřejnost na ústecký PERŠO MAJOS (romsky První máj).

Člověk v tísni působí v Ústí nad Labem od roku 1999, kdy se jako první nezisková organizace ve městě začal systematicky zabývat problematikou sociálně vyloučených lokalit. V současné době má pobočka 23 zaměstnanců a kolem 30 dobrovolníků, kteří působí především v Předlicích, Krásném Březně, Mojžíři, Matiční ulici a na Střekově. Ročně sociální pracovníci spolupracují s více jak 600 lidmi. 

Autor: