Ve školce nezahálíme

Publikováno: 14. 7. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Ve školce nezahálíme
© Foto: Zuzana Tomičová

Náš předškolní klub do určité míry supluje klasickou mateřskou školu. Děti si během dopolední školky hrají, nebo se učí. Osvojují si různé dovednosti, jak si například umět hrát sám i s někým jiným, jak si správně čistit zuby i jak si po sobě uklidit hračky. Poznávají okolní svět a jeho části, ale také, že každá věc zapadá do nějaké kategorie, což nám všem pomáhá ke správnému užívání pojmů a jejich rychlejšímu zapamatování. Cílem služby není jen předávat dětem nějaké vědomosti, nýbrž spolupracovat i s rodiči na rozhodnutí umístit dítě do běžné mateřinky. 

Každý školní rok s sebou přináší nejen nové zážitky a znalosti, ale i nové tváře. Každý rok v předškolním klubu je jiný. Vzpomínky nám ulpívají v paměti a my se o některé z nich chceme s vámi podělit. Jak probíhají poslední dny jednoho školního roku, vám napoví část ze školkového deníku. 

Čtvrtek 15.6.2017:

Exkurze u hasičů byla pro děti z předškolního klubu obrovským zážitkem. Děti měly možnost vyzkoušet si hasičskou výzbroj, kam patří jejich oblíbená helma, kterou mají i ve školce, či se mohly podívat do hasičského auta. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací, např. to, jak se zachraňuje kočka ze stromu. Na konci exkurze mohly děti vyzkoušet i klakson. Odcházeli jsme plni dojmů a nových zážitků. Některé děti se nám svěřily s tím, že by chtěly být v budoucnu hasiči :)

     

 

 

 

Úterý 20.6.2017:

Konečně k nám dorazilo krásné sluneční počasí, které jsme museli využít. A tak jsme se vydali na bílinské koupaliště, kde se děti svezly na tobogánu, zahrály si pexeso a užívaly si letní radovánky v bazénu.

      

 

 

 

Pondělí 26.6.2017:

Před koncem školního roku jsme se rozhodli trochu poznat město Teplice, kam jsme vyrazili na výlet. Ochutnali jsme výtečnou lázeňskou oplatku v Lázeňské ulici a šli se podívat za opičkami do Zámeckého parku, kde jsme se na dětském hřišti patřičně vydováděli. Zámecký park jsme si ještě prošli, protože je moc krásný a je v něm příjemně. Celí uondaní jsme se zpátky do Bíliny svezli autobusem, kde si někteří z nás dali malého šlofíčka.

      

 

 

 

Snad jste si ty poslední dny před prázdninami s námi pěkně užili. My v létě rozhodně nebudeme zahálet, plánujeme spoustu akcí. Vám všem ale přejeme krásné slunečné prázdniny plné pohody a nových zážitků. 

Autor: Nikola Petrlíková - pracovnice projektu K.O.Z.A., Lenka Hozáková - administrátorka pobočky

Související články