"Veřejnost v Česku na nás nezapomněla." Rozhovor s humanitárním pracovníkem v Sýrii

Publikováno: 25. 6. 2020 Doba čtení: 1 minuta
© Foto: Seznam Zprávy

Seznam Zprávy: V Sýrii se válčí víc jak 10 let. Každodenní bombardování a ostřelování vyhnalo z domovů miliony lidí a pandemie koronaviru ještě více zkomplikovala zdejší už tak katastrofální situaci.

„Od začátku roku 2020 se kvůli válce muselo v Sýrii přestěhovat okolo milionu lidí. Během bojů z počátku roku bylo zničeno i několik nemocnic. Teď se ale situace v zemi uklidnila a k bojům téměř nedochází. Lidé se ale bojí jiné hrozby, než je válka, a to nákazy koronavirem. Testování na koronavirus se ale v Sýrii skoro neprovádí, takže potvrzených případů je tady minimum. Není skoro žádné zdravotnické zázemí na testovaní,“ popisuje současnou situaci v Sýrii pracovník společnosti Člověk v tísni Wail Khazal. V Sýrii se válčí víc jak 10 let. Každodenní bombardování a ostřelování vyhnalo z domovů miliony lidí a pandemie koronaviru ještě více zkomplikovala zdejší už tak katastrofální situaci.

I v této kritické situaci však přišly dobré zprávy - sbírka Člověka v tísni "SOS Sýrie" na podporu vnitřních uprchlíků se setkala s velkým zájmem české veřejnosti. "Během strašně krátké doby se podařilo v České republice vybrat skoro 13 milionů. Do celého toho marasmu, ve kterém kolegové ve fieldu byli, bylo vidět, že minimálně veřejnost v Česku nezapomněla," říká Khazal.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Celou reportáž Seznam Zprávy zhlédněte zde:


Více o Sýrii najdete zde:


Autor: Seznam Zprávy a Člověk v tísni

Související články