Výlet do Prahy aneb Poprvé v hlavním městě

Publikováno: 5. 4. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Výlet do Prahy aneb Poprvé v hlavním městě
© Marek Vimrů

S Kristýnkou, která od loňského listopadu využívá doučování realizované díky projektu OP VVV K.O.Z.A, jsme minulou sobotu vyrazili na celodenní výlet do Prahy. Měli jsme v plánu navštívit výstavu Body The Exhibition – Kristýnku totiž zajímá a fascinuje lidské tělo. Encyklopedii o lidském těle, kterou jsme pro děti zapojené do doučování pořizovali k Vánocům, zná už prakticky zpaměti.

Pro Kristýnku byla cesta do Prahy její první návštěvou hlavního města vůbec, a tak jsme využili krásného, téměř letního, počasí a udělali si i menší procházku po Praze. Takže zatímco se Prahou běžel půlmaraton, užívali jsme si výstavu Body The Exhibition, a pak jsme si sami dali pražskými ulicemi svůj téměř čtvrtmaraton.

Byli jsme se podívat v DOXu na vzducholoď Gulliver od architekta Martina Rajniše, prošli jsme si celý areál pražského Výstaviště, kde momentálně probíhá Matějská pouť. Oběma se nám točila hlava už jen při pohledu na některé z bláznivých atrakcí. Proto jsme si chvíli odpočinuli od všeho toho velkoměstského shonu a ruchu v Letenských sadech. Přešli jsme přes Čechův most na druhý břeh a po nábřeží došli až na Náměstí Jana Palacha. Cestou jsme se kochali pohledem na Hradčany a nezapomněli udělat pár fotek. Na výstavě Body The Exhibition se totiž nesmělo fotit, tak abychom měli alespoň nějaký „důkaz“, že jsme v Praze opravdu byli :) . Od cesty na Karlův most nás odradilo množství turistů, a tak jsme raději zamířili na Staroměstské náměstí k orloji. Cestou jsme si v jedné z vyhlášených cukráren nezapomněli koupit vynikající zmrzlinu. Zašli jsme i do další z galerií Domu U Kamenného zvonu a domluvili se, že když tady bude nějaká zajímavá výstava, uděláme si výlet do Prahy znovu. Kristýnka je totiž talentovaná výtvarnice, navštěvuje ZUŠ a malovat a tvořit ji opravdu baví, i když se obává, že to není to, čí by se mohla jednou v životě živit.

Pak jsme Celetnou ulicí zaběhli k Prašné bráně a přes Ovocný trh prošli na Václavské náměstí. Následovalo ještě pár malých zastavení – Karolinum, Stavovské divadlo, Langhans, Lucerna, Sv. Václav, Národní muzeum, které je, bohužel, už několik měsíců zahaleno do brnění z lešení, takže moc impozantně nepůsobí. A pak jsme již spěchali na hlavní nádraží na vlak domů.

Cesta vlakem byla fajn. Čas jsme si krátili povídáním, čtením, hraním hry BrainBox a skládáním Rubikovy kostky. Už teď se oba moc těšíme na další společnou akci.

#~gallery-1456~#

Autor: Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články