Výstava: Škola pro všechny – komiksová díla žáků základních a středních škol

Publikováno: 27. 10. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Výstava: Škola pro všechny – komiksová díla žáků základních a středních škol
©

Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět má za sebou právě teď pět let. Letošní ročník se nesl ve školním duchu – téma znělo: Škola pro všechny. Jak si žáci představují takovou školu? Komu je otevřená a kdo ji tvoří? V krátkých příbězích se dozvíte, kdo podle žáků do školy patří a proč, i jaké zápletky mohou ve škole pro všechny nastat. 

 

„Žáci letos zapojili svou kreativitu, aby vyjádřili, jak si školu pro všechny představují, co je na škole trápí, baví, co by chtěli zlepšit. Zabývali se hlavně kamarádstvím, začleněním dětí jiné národnosti, šikanou, sexuální orientací, spolurozhodováním nebo posuzováním podle vzhledu. Forma komiksu jim propojením slova a obrazu umožnila rychle, názorně a často vtipně vystihnout podstatu problému,“ přibližuje letošní soutěžní téma koordinátorka soutěže z programu Varianty Kristýna Svatá.

Do soutěže bylo letos zasláno 270 komiksů, na kterých pracovalo 391 žáků a žákyň – o 100 více než loni – ze 43 základních a středních škol z celé republiky. 

Jak tedy vypadá taková škola očima žáků? Přijďte se podívat na nejpovedenější výtvory do Divadla Archa, kde budou díla vystavena!

Návštěvníci mají možnost výstavu zhlédnout vždy hodinu před začátkem představení (pokud nebude v ten den plánovaný koncert), případně po předchozí domluvě – pište nám, prosím, na e-mail: soutez.varianty@clovekvtisni.cz. Výstava končí 12. 11. 2015.

Soutěžní komiksy si můžete prohlédnout i na webových stránkách www.respektneboli.eu/zaci-a-studenti/soutez nebo na Facebooku: www.facebook.com/komiksovasoutez

Autor: Jana Odstrčilová

Související články