Zapojte se do komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět. Letos na téma náš svět, naše svoboda, naše zodpovědnost

Publikováno: 16. 8. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Zapojte se do komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět. Letos na téma náš svět, naše svoboda, naše zodpovědnost
© Foto: Karel Jerie

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vyhlašuje 9. ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Letošním tématem komiksové soutěže je „Náš svět, naše svoboda, naše odpovědnost“.

Baví tě komiksy? Pálí tě, co se děje kolem nás? Máš konkrétní nápady, jak se mohou věci kolem tebe měnit? Zúčastni se naší komiksové soutěže!

Pokus se ztvárnit, jak naši svobodu ovlivňuje svět kolem nás. Zamysli se nad tím, co svobodu lidem zajišťuje, co jí ovlivňuje? Jak svoboda souvisí s místem, kde žiješ? A jak svobodu tvojí a lidí kolem tebe ovlivňují přírodní podmínky?

Uzávěrka soutěže je 16. října 2019. On-line přihlášku najdete zde.

Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy soutěžních děl proběhne 4. listopadu 2019 od 13 hodin v Jindřišské věži v Praze. Součástí vernisáže bude také workshop pro autory nejlepších komiksů.

Podívejte se na pravidla soutěže, desatero dobrého komiksu a text o komiksových hrdinech Bohoušovi a Dáše.

Ocenění žáci budou mít možnost se přihlásit na komiksovou dílnu pod vedením Ester Kuchynkové!

Ester Kuchynková vystudovala v ateliéru Ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Jejím největším zájmem je vymýšlení příběhů. Kreslení komiksu se věnovala odmalička. Považuje ho za skvělý nástroj k vyprávění pro jeho široké spektrum možností k budování atmosféry, vyjadřování emocí či popisu prostředí.

Kromě komiksu se věnuje ilustraci dětské literatury (Hoši od Bobří řeky od Jaroslava Foglara, Začarovaný Hvozd od Kláry Smolíkové), procházkám v lese a snění.

Na její portfolio se můžete podívat zde: http://www.humanart.cz/portfolio/Yone

Realizace soutěže je podpořena z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

Autor: Varianty

Související články