Vyhlašujeme sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko a uvolňujeme 1 milion z Klubu přátel

Publikováno: 6. 2. 2023 Doba čtení: 1 minuta
Vyhlašujeme sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko a uvolňujeme 1 milion z Klubu přátel
© Foto: Profimedia

Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo dnes ráno zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt stovek lidí, tisíce zraněných a obrovské materiální škody. Počet obětí neustále roste. Podle prvních zpráv je situace zvláště kritická v oblasti syrského Idlibu, kde se nachází mnoho vnitřních uprchlíků.

Organizace Člověk v tísni uvolňuje 1 milion korun z Klubu přátel na pomoc postiženým lidem a vyhlašuje sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko:

Na místě působí náš tým, který v součinnosti s místními úřady vyhodnocuje situaci a je připraven okamžitě začít poskytovat nezbytnou humanitární pomoc. 

“V oblasti zasažené ničivým zemětřesením pracuje Člověk v tísni již mnoho let, máme na místě zkušené humanitární teamy a stovky kolegyň a kolegů, kteří jsou okamžitě schopni začít pomáhat. Bude potřeba základní humanitární pomoc: Řešení dočasného přístřeší a později samozřejmě obnova. Dle zpráv z médií i z místa je rozsah škod obrovský a počet obětí bude stoupat. Zvlášť ve válkou sužované Sýrii se situace rychle může stát opravdu kritickou,“ říká Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni. 

Aktuality o zemětřesení

Kontakty: 


Autor: Člověk v tísni

Související články