C´est la vie

Publikováno: 19. 4. 2016 Doba čtení: 1 minuta
C´est la vie
© Foto: Petr Mati

Workshop s názvem C´est la vie, v překladu To je život, pořádáme a nabízíme základním školám již několik let. Pomocí tohoto semináře můžeme dospívajícím dětem představit úskalí, se kterými se ve světě dospělých budou pravděpodobně, stejně jako mnozí z nás, setkávat.

Zároveň hrou poukazujeme na výhody kvalitního vzdělání a následného získání vhodného zaměstnání. Jde nám o zábavu, ale také ponaučení. Snažíme se ukázat, že se člověk ne vždy setkává s milými a ochotnými lidmi, kteří jednají férově.

Co vy? Také jste někdy naletěli podvodníkům, či se nedokázali jednoduše domluvit s úředníky podobně, jak jsme se to pokusili ukázat my v pátek 8. dubna studentům 8. třídy Základní školy Za Chlumem? Během tří hodin si žáci této školy vyzkoušeli, jak se vyplňují různé formuláře, jak přibližně může vypadat přijímací řízení do studia, jaké pocity člověka ovládají, když si jde žádat o práci, případně na co všechno si každý z nás musí dávat pozor, když podepisuje například nájemní smlouvu. Při plnění různých úkolů studenti postupně zjišťovali, že život občas není peříčko a že ne každá finanční půjčka se řídí jasnými pravidly. Doufáme, že si tak odnesli alespoň nějaké poučení, které jim bude vodítkem na jejich cestě životem. 

Autor: Petr Mati, Pracovník nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, Terénní pracovník

Související články