Dobrovolníkům se otevřou nové zahraniční mise Člověka v tísni

Publikováno: 1. 1. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Dobrovolnice Člověka v tísni v rámci iniciativy EU Aid Volunteers
© Foto: Lucie Součková

Člověk v tísni se svými partnery z Alliance2015, irským Concernem a francouzským Actedem, již potřetí získal možnost v rámci iniciativy EU Aid Volunteers otevřít pracovní pozice v zahraničí dobrovolníkům z Evropy. Vybraní zájemci budou mít možnost vyjet až na dvanáct měsíců na jednu z osmi zahraničních misí humanitární a rozvojové sekce Člověka v tísni, kde se zapojí do aktivit nevládní organizace přímo v zemích postižených konfliktem či přírodní katastrofou. 


Vedle misí, které již s touto inciativou zkušenost mají, což je Angola, Myanmar, Gruzie, Kambodža a Filipíny, letos nově získali certifikaci k hostování dobrovolníků také Mongolsko, Bosna a Hercegovina a Moldavsko. Člověk v tísni tak zveřejní celkem osm nových dobrovolnických pozic. 

Do poloviny ledna se budou moci zájemci hlásit na nové pracovní pozice v rámci iniciativy EU Aid Volunteers

„Do této iniciativy Evropské unie jsme se zapojili již před 3 lety, abychom dali příležitost mladým lidem se zájmem o humanitární kontext či rozvojovou spolupráci zapojit se do pomoci v místech, kde je to skutečně potřeba,“ popisuje koordinátorka projektu EU Aid Volunteers Petra Weissová z Člověka v tísni. „Často se nám hlásí lidé, kteří tuto problematiku studují a chtěli by se s ní seznámit i v praxi. Někteří dobrovolníci ale mívají i zcela jinou motivaci a přicházejí třeba z komerční sféry a chtějí si vyzkoušet uplatnit své zkušenosti v neziskové sféře. Musím říct, že doposud máme s EU Aid Volunteers velmi dobré zkušenosti, což dokazuje i fakt, že pro nás několik dobrovolníků po skončení programu začalo pracovat a to i na seniornějších pozicích,“ dodává Weissová.


Celkem zatím Člověk v tísni umožnil získat mezinárodní dobrovolnickou zkušenost 16 dobrovolníkům. První zájemci se programu zúčastnili již v roce 2016. Do programu se může přihlásit kdokoliv, kdo má zájem a splňuje minimální požadavky - věk alespoň 18 let, občanství nebo trvalý pobyt v některé z členských zemí EU. „Konkrétní profil a úroveň zkušeností jednotlivých dobrovolníků závisí na aktuálních požadavcích misí, se kterými pracovní nabídky koordinujeme,“ vysvětluje Petra Weissová.

Konkrétní pozice jsou zveřejněny v sekci Kariéra na webových stránkách Člověka v tísni i na stránkách Evropské Komise zde.


Pro více informací čtěte také čtěte také Dobrovolníkem v zahraničí - EU Aid Volunteers nebo nás kontaktujte. Děkujeme.


Podívejte se také na záznam setkání "Jak se stát dobrovolníkem na zahraniční misi Člověka v tísni". Naši kolegové popisují, jaké pozice nabízíme, jak se máte přihlásit, na co se můžete těšit, i na co si dát pozor. 


Kontakt:


Lucie Součková, HR humanitární a rozvojové sekce ČvT,

lucie.souckova@peopleinneed.cz 


Petra Weissová, koordinátorka EU Aid volunteers, petra.weissova@clovekvtisni.cz 


Autor: Monika Ticháčková, mediální koordinátorka

Související články